Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yerli araba sunumu yapıldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Arabası projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yerli araba sunumu yapıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Mart ayında toplumsal medya üzerinden canlı yayınlanan bir aktiflikte ‘Türkiye’nin Otomobili’ projesinin yavaş ilerlemesinden şikayet ederek, “Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz” tenkidinde bulunmuştu.

Projenin ortaklarından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Arabası projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını lisana getirdi. Hisarcıklıoğlu, paylaştığı tweette şu tabirlere yer verdi;

“Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye’nin Arabası projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın takviyeleriyle projemiz tüm süratiyle ilerliyor, ülkemize verdiğimiz kelamı tutma konusunda kararlıyız.”

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’a Türkiye’nin Arabası projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın takviyeleriyle projemiz tüm süratiyle ilerliyor, ülkemize verdiğimiz kelamı tutma konusunda kararlıyız. pic.twitter.com/dZNTLDfjK5

— Rifat Hisarcıklıoğlu (@RHisarciklioglu) 16 Mayıs 2019

Görüşmeye ayrıyeten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Özel kalem Müdürü Hasan Doğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır veTürkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş katıldı.

Başa dön tuşu