Disney Plus fiyatları belli oldu

İnternet ortamında sinema ve dizi izleme imkanı sunan dijital platformların sayısı her geçen gün artıyor. Bu alanda en büyüklerden biri olan ve pazara birinci giren Netflix‘in artık yerli ve yabancı birçok rakibi var. Bu rakiplerden en dişlisi olması beklenen Disney Plus paket fiyatları da belirli oldu.

Disney Plus fiyatları muhakkak oldu

Netflix ile rekabette olduğu için platformadaki birçok Marvel dizisinin iptal edilmesine yol açan Disney Plus, birinci etapta ABD’de kullanıma sunulacak. 12 Kasım 2019 tarihinde açılacağı açıklanan platformda farklı paketler bulunuyor.

Buna nazaran Disney Plus başlangıç paketi 6.99 dolar olacak. Şayet ABD’de çok tanınan olan Hulu ve ESPN platformları da bu pakete dahil edilirse aylık fiyat 12.99 TL oluyor. Bilhassa ikinci paketin ABD için pek uygun ve mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

İçerisinde Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic üzere birçok içeriğin yer alacağı Disney Plus, bu içeriklerle Netflix ile amansız bir rekabete girecek gib görünüyor. Ayrıyeten Disney Plus‘ta birçok harika kahraman ya da tanınan kültür içeriklerinin özel dizilerinin de bulunacağı biliniyor. Firma şimdiden bu dizi ve içerikler için çalışmaya başladı.

Hem Türkiye’de hem dünyada dijital görüntü platformu olarak tanımlanabilecek birçok platform bulunuyor. Bunlar ortasında Neftlix, Amazon Prime, Apple TV üzere yabancı, BluTV, PuhuTV, Turkcell TV+ ve Tivibu üzere yerli seçenekler yer alıyor.

Başa dön tuşu