Dokunmatik Ekranlı MacBook Geliyor!

Apple yıllardır dokunmatik ekranlı Macbook’a karşı geliyordu. Sonunda bu  ısrarından vazgeçiyor! Yakın vakitte Macbook‘lar dokunmatik ekrana sahip olabilir. Ayrıntılar haberin devamında yer alıyor…

Apple yıllardır süren direnmelerinden  sonra dokunmatik ekranlı Macbook’ları piyasaya getirmeye hazırlanıyor!  Bloomberg’in kaynaklarına nazaran Apple bu proje üzerinde faal olarak çalışıyor ve 2025’te ilk dokunmatik ekranlı Macbook’ların piyasaya süreceğini i belirtiyor.

Şirket tıpkı vakitte bilgisayarlarında yenilemenin bir modülü olarak LCD ekrandan  organik ışık yayan diyot yahut OLED teknolojisine  geçmeyi de hedefliyor. Bu haftanın başlarında Bloomberg’in yeni raporuna nazaran Apple’ın Apple Watch ve iPhone için kendi kendi ekranlarını üretmeyi hedeflediğini belirtti.

Apple Dokunmatik Macbook’a Sıcak Bakmıyordu

Bu vakte kadar Apple, Mac serilerine dokunmatik ekran getirme fikrine karşı çıkıyordu Apple Lider Yardımcısı Craig Federighi de dokunmatik ekranlı bilgisayarları sevmediğini ve dokunmatik ekranla ilgilenmediklerini belirtmişti. Tıpkı vakitte Steve Jobs ‘da  bu hususa karşıydı ve bunu  “ergonomi açısından berbat” bir fikir olarak nitelendirmiştir. Şirket  dokunmatik ekran isteyen kullanıcılarına iPad kullanmaları teklifinde bulunuyordu. 

Apple ‘ın dokunmatik ekran getirmeye yaklaştıran şey geçtiğimiz yıllarda Macbook serisine klavyede değerli işlevleri olan Touchbar’ı klavyeye eklemek olmuştu. Apple şirketi uzun müddettir iPad ‘in piyasadaki en yeterli dokunmatik ekranlı bilgisayar olduğunu tez ediyordu.Apple dokunmatik ekranlı Macbook’ları piyasaya sürmeyi planlıyorsa bu niyetten yavaş yavaş uzaklaşmak zorunda kalabilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu