Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2022 kripto para bölümü kışının kesim için bir dönüm noktası olabileceğini öne sürdü.

Dünya Ekonomik Forumu, 2023 için kripto paranın geleceğini özetliyor!

WEF’in Dijital Para Ünitesi Yönetişimi Konsorsiyumu yetkilisi Dante Disparte, 2 Ocak’ta yayınlanan bir blog gönderisinde, ajansa nazaran, piyasadaki gerilemenin, birden fazla şirketin kuvvetli varlıklarla birlikte ortadan kalktığı nokta-com balonuyla eşitlenebileceğini söyledi.

Gerçekten de WEF, blockchain teknolojisinin genel finans bölümündeki rolünü kabul ederken, kripto para ünitelerinin geleceğinin düzenleyici görünüm tarafından yönlendirileceğine dikkat çekti.

Blog yazısında WEF, dalı düzenlemek için gayret sarf eden yargı bölgelerinin geleceği şekillendirmesinin olası olduğunu belirterek, makus aktörlerin dalı hâlâ istismar edebileceğini ileri sürdü.

“Sorumlu rekabeti mümkün kılan ülkeler geleceği şekillendirecek. Kriptografi ve blok zincirleri, bu araçların yanlış beşerler tarafından kullanıldığında neden olabileceği büyük ziyana karşın, çağdaş ekonomik araç setinin ayrılmaz bir modülü olmaya devam edecek.”

Finans kesiminde kriptonun rolü

Forum, kriptografi ve blok zincirinin altında yatan teknolojinin yaygın uygulamalara sahip olduğunu belirtirken, finansal hizmetler kesimindeki deneylerin dikkate alınması gereken bir şey olduğunu vurguladı.

Bu doğrultuda, WEF, blockchain kullanımını giderek daha fazla benimseyen bankacılık devi JPMorgan üzere varlıkları seçti.

Bununla birlikte, WEF, berbat aktörlerin teknolojiyi makûs maksatlarla kullanma potansiyeli de dahil olmak üzere, parayı içeren rastgele bir bölümün tabiatında var olan risklerin her vakit mevcut olacağını da kabul etti.

Ek olarak, kripto fon kayıplarına şahit olurken, Dünya Ekonomik Forumu, kesimi yasaklamanın gerçek yaklaşım olmayabileceğini, genel internetle ilgili ahlaksızlıklarla karşılaştırdığını belirtti.

Ajans, “Tüm çığır açan teknolojilerle ilgili daha kalıcı yaklaşım, teknolojileri (tüm araçlar gibi) sorumlu aktörlerin ellerine teslim ederek ve bunların sorumlu kullanımını teşvik ederek ziyanlı tesirlerini ortadan kaldırmaktır” diye ekledi.

İlginç bir formda, lobi kuruluşu, ayı piyasasının tesirlerinin akabinde, kripto para ünitelerinin 2008 mali kriziyle sonuçlanan yanlışları düzeltme vaadinin azalabileceğini öne sürdü.

Başa dön tuşu