Netflix dizisindeki Atatürk detayı sosyal medyada büyük tepki topladı!

Netflix‘te yayınlanan Belçika yapımı “suç” konulu ”13 Commandments” isimli dizide, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a ilişkin görsellere yer verildi. Bunu bir hakaret sayan izleyiciler, husus ile ilgili yansılarını toplumsal medyada lisana getirdiler.

Netflix dizisindeki Atatürk ayrıntısı toplumsal medyada büyük reaksiyon topladı!

Belçika yapımı “suç” konulu ”13 Commandments” isimli dizisinin birinci kısımlarında bu ülkede bir Türk’ün işlediği ‘töre cinayeti’ anlatılıyor. Katil ile gurbetçi ailenin meskeninin duvarına asılı olan Atatürk ve Erdoğan fotoğraflarını tıpkı karede gösteren sahne,  bunu bir hakaret olarak gören izleyiciler tarafından tenkit yağmuruna tutuldu.

Katilin, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın fotoğraflarının yer aldığı duvarın önünden geçtiği sahneyi aşağıda görebilirsiniz.

Dizinin yayınlanmasından kısa bir mühlet sonra Türk Netflix kullanıcılarının tenkit yağmuruna tuttuğu diziye ilişkin Twitter üzerinden yapılan kimi paylaşımları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Netflix Türkiye’den husus ile ilgili şimdi rastgele bir açıklama gelmezken, husus ile ilgili tenkitler ağır bir biçimde gelmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu