Dyson, Dünyanın En Güçlü Robot Süpürgesini Duyurdu

Dyson, temizlik yapmayı bambaşka bir noktaya taşıyan yepyeni ürünlerini duyurdu. Dyson’ın bugün duyurduğu ürünlerin tümü, sahip oldukları özellikler ile “dünyada ilk” ve “dünyada en” statüsündeler.

Özellikle de son yıllarda temizliğe meraklı herkesin bir numaralı tercihi haline gelen Dyson, bugün düzenlediği bir etkinlikte yepyeni ürün ve teknolojilerini tanıttı. Dyson tarafından yapılan açıklamalar, rakiplerinin gözünü korkutacak gibi görünüyor.

Dyson’ın bugün duyurduğu ürünler, üç süpürge ve bir de hava temizleyici olarak karşımıza çıktı. Ayrıca bu ürünlerle kullanılmaya başlayan yepyeni teknolojiler de mevcuttu. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, Dyson’ın bugünkü duyurularına yakından bakalım.

Dyson 360 Vis Nav: Bugüne kadarki en güçlü robot süpürge!

Dyson 360 Vis Nav

Şirketin en yeni robot süpürgesi, “360 Vis Nav” ismiyle karşımıza çıktı. Alıştığımız tasarımların ötesinde bir görünüme sahip olan Dyson 360 Vis Nav, “Hyperdymium” olarak isimlendirilen ultra güçlü bir motora sahip. Bu motor, 110.000 rpm dönüş hızıyla bugüne kadar görülmemiş performans vadediyor. Üstelik bu robot süpürge, köşe temizliklerinde de harika işler çıkarıyor. Dyson 360 Vis Nav’ın motoru, hava akımını köşelere doğru yönlendirerek, robot süpürgelerdeki en büyük sorunlardan bir tanesini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Ultra güçlü motoruna rağmen 50 dakikaya kadar kesintisiz temizlik imkanı sunan robot süpürge, 360 derece görüş imkanı sunan kamera ve sensörlerle donatıldı. Üstelik sensörlerin tek amacı çevreyi kontrol etmek değil. Gözle görülemeyen partiküller için özel bir sisteme sahip olan robot süpürge, saniyede 15 bin kez toz seviyesini ölçüyor ve çekiş gücünü otomatik olarak ayarlıyor. Hızlı haritalandırma, HEPA filtreleme, MyDyson uygulamasıyla kontrol ve 4 farklı temizleme modu, Dyson 360 Vis Nav’ın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Dyson Gen5detect: Dünyanın en güçlü kablosuz süpürgesi!

Dyson Gen5detect

Dyson Gen5detect kablosuz süpürgede yeni nesil Hyperdymium motor bulunuyor. Dakikada 135 bin devirde çalışabilen bu motorun emiş gücü, Dyson’ın açıklamasına göre Formula 1 araçlarında bulunan motorlardan 9 kat iyi performans veriyor. 0,1 mikron boyutundaki partikülleri yüzde 99,99 oranında toplayabilen HEPA filtreyle donatılan süpürge, 70 dakikaya kadar kesintisiz kullanılabiliyor. Kablosuz süpürge, Fluffy Optic isimli bir başlıkla geliyor ve bu başlık, aydınlatma sistemiyle tozun nerede olduğunu anında anlamanıza yardımcı oluyor.

Dyson V15s Detect Submarine ile Dyson V12s Detect Slim Submarine: Dünyanın ilk kablosuz ıslak süpürgesi!

Dyson V15s Detect Submarine

Dyson, bugün dünyanın ilk kablosuz ıslak süpürgesini de duyurdu. Dyson V15s Detect Submarine ve Dyson V12s Detect Slim Submarine isimli kablosuz süpürgeler için oluşturulan ıslak temizleme başlığı, özel bir silme sistemine de sahip. Bu sistem ile zemindeki her yer hem aynı miktarda su ile siliniyor hem de optimum seviyede temiz zemin elde edilmiş oluyor. 

300 ml temiz su tankı ile 110 metrekarelik bir alanı suyla temizlemeye imkan tanıyan başlık, kirli suyu ise asla temiz su ile karıştırmıyor

Dyson Purifier Big+Quiet Formaldehyde: Dünyanın en güçlü ve en sessiz hava temizleme makinesi!

Dyson Purifier Big+Quiet Formaldehyde

Dyson Purifier Big+Quiet Formaldehyde ise dünyanın hem en güçlü hem de en sessiz çalışan hava temizleme cihazı olarak karşımıza çıktı. Sahip olduğu HEPA filtre ile ortamda göremediğiniz partikülleri bile toplayan ve bu sayede tertemiz bir hava sağlayan cihaz, 10 metreye kadar hava sirkülasyonuna imkan tanıyor. 

Sadece 56 dB ses seviyesinde çalışan hava temizleme makinesi, ortamdaki azot dioksit gibi kirletici gazları da yok ediyor. Üstelik bu hava temizleme cihazındaki sensörler, ortamın hava kalitesini sürekli olarak analiz ediyor ve bu analizlerin MyDyson uygulaması üzerinden takip edilmesine de imkan tanıyor. Dyson’ın yeni ürünlerinin gelecekte Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor…

Başa dön tuşu