Elektrikli sörf tahtası: Audi e-foil

Giderek artan sayıda aracın elektrikli olduğu günümüzde artık de sörf tahtaları bu trende uydu. Audi tarafından geliştirilen e-foil isimli elektrikli sörf tahtası 45 km sürate ulaşabiliyor.

Elektrikli sörf tahtası: Audi e-foil

Audi mühendisleri tarafından geliştirilen ve markanın elektrikli arabaların geleceğine dair bir öngörüsü de olan elektrikli sörf tahtası Audi e-foil, 6.7 Hp güç üreten elektrikli motoruyla su üzerinde saatte 45 kilometre sürate çıkabiliyor

Son vakitlerde sörfçüler ortasında tanınan hale gelen elektrikli sörf tahtası, artık de Audi mühendisliğiyle yine tasarlandı. Markanın e-tron ismiyle geliştirdiği elektrikli araç teknolojisi için de gelecek stratejisi olarak seçtiği aerodinamizm, sürdürülebilirlik ve verimlilik ile Audi’nin klasik hafiflik yaklaşımı Ultra’yı buluşturan Audi e-foil, şimdilik prototip olarak bir adet üretildi. Markanın gayesi ise, birkaç yıl içinde isteyen Audi sahiplerinin test edebileceği ölçülerde üretim adedini hayata geçirmek.

Karbon lifle guclendirilmis polimer (CFRP) ile üretilen Audi e-foil, 1.7 metre uzunluğunda. Suratı sörfçünün elinde bulunan bir uzaktan kumanda ile ayarlanabilen sörf tahtasının elektrikli motoru azamî 6.7 HP (5kW) güç üretiyor. Saatte azamî 45 kilometre sürate çıkabilen Audi e-foil’in bataryası 1 saat kullanılabiliyor.

Başa dön tuşu