Elon Musk pedofili iftirasından mahkemede

Elon Musk pedofili ile suçladığı İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davaya yapılan itiraz mahkemece reddedildi.

Elon Musk davalık olmaktan kurtulamadı

Geçtiğimiz yaz Tayland’da bir mağarada sıkışıp kalan çocukları kurtarma operasyonu sırasında Elon Musk, İngiliz dalgıç Vernon Unsworth’a ‘pedofili’ yakıştırmasıyla gündeme gelmişti. Uzun bir mühlet ikili ortasında Twitter’da başlayan kelamlı atışmalara Elon Musk’ın özür dilemesiyle son bulmuştu.  Lakin İngiliz dalgıç mevzuyu mahkemeye taşıdı ve Los Angeles’taki federal mahkemede Elon Musk’ın yargılama süreci başladı. Davaya itiraz eden Musk’ın bu itirazı mahkeme tarafından reddedildi. Mahkemenin 22 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşeceğini açıklandı.

Mağarada kurtarılma çalışmaları sırasında Elon Musk, Twitter üzrinden ‘’Ne var biliyor musun, gösterilen görüntüden rahatsız olmadım. O denizaltı ya da podlardan birinin, 5. mağaraya kadar sıkıntısız formda gitmesini sağlayacağız. Üzgünüm “pedo” herif, hakikaten bunu istedin.’’ üzere sert bir açıklama yaparak Unsworth’u pedofili olmakla suçlamıştı. Yaşanan bu olay üzerine açılan hakaret davasında  Unsworth, Musk’tan 75 bin dolardan fazla tazminat talebinde bulunmasının yanı sıra Musk’ın öbür kişi yada kurumlara aşağılayıcı kelamlar söylemesini engelleyici bir mahkeme kararını da talep ediyor.

Elon Musk telaffuzları ile dikkat çekiyor

Twitter’da yaptığı sansasyonel açıklamalar ve bireylere karşı yönelttiği makûs ve aşağılayıcı telaffuzları ile dikkat çeken Musk, geçtiğmiz periyotlarda Twitter’dan attığı bildirilerle yatırımcıları yanlış yönlendirmesi münasebet gösterilerek 40 milyon dolarlık bir tazminat ödemek zorunda kalmıştı.

Başa dön tuşu