Elon Musk, Pfizer yöneticisinin aşı karşıtı baskılarını ifşa etti

Pfizer idare şurası üyesi ve eski FDA lideri Scott Gottlieb hakkında şok edici birtakım ifşalar ortaya çıktı. Görünüşe nazaran Pfizer idare heyeti üyesi Covid-19 aşıları hakkında kuşku uyandıran bir tweet’in kaldırılması için Twitter’a baskı yapmış.

Tartışmalı muhabir Alex Berenson’a sızdırılan dokümanlar, Dr Scott Gottlieb’in Pfizer aşısının aktifliği hakkında kuşku uyandıran tweetleri kaldırmaya ve baskılamaya çalıştığını ifşa etti. Aşı konusu böylesi tartışmalı ve farklı tezlere açıkken sızdırılan bu bilgiler kısa müddette toplumsal medyada milyonlarca okuma aldı.

Elon Musk, Pfizer yöneticisinin aşı tersi baskılarını ifşa etti

Görünüşe nazaran doğal bağışıklığın aşıya kıyasla daha tesirli olduğunu öne süren kimi gönderilerin kaldırılması için Pfizer idare heyeti lideri toplumsal medya platformuna ziyadesiyle baskı yapmış.

Söz konusu ifşalar Twitter’ın bilgi paylaşımı ve gazetecilik konusunda değerini tekrar gündeme getirdi. Her ne kadar Elon Musk’ın idaresini birçok kişi tarafından sorgulansa da “Twitter Dosyaları” olarak isimlendirilen bu ifşaler platformun kıymetini tekrar gözler önüne serdi.

Başa dön tuşu