Enes Batur’un içerik kopyaladığı iddia edildi

Son periyotta eski popülerliklerini kaybetmeye başlayan YouTube’da içerik üreten ve YouTuber olarak bilinen fenomenlerden Enes Batur hakkında yeni bir sav ortaya atıldı.

Enes Batur görüntü çaldığı iddiası

Son periyotta hakkında farklı ünlü yabancı YouTuberların içeriklerini birebir kopyalama suçlaması yöneltilen Enes Batur için bir de görüntü hazırlahdı. Haber hazırlandığı tarihte 238 bin abonesi bulunan JT YouTube kanalında yayınlanan görüntüde Enes Batur, Pewdiepie. Mr Beast ve Logan Paul olmak üzere birçok YouTuber’ın görüntülerini çalmakla suçlanıyor. Hatta bu mevzuda öteki bir görüntü da yayınlayan JT kanalında bu görüntünün telif hakları yüzünden kaldırıldığı da belirtiliyor. JT kanalının görüntüsünü aşağıda izleyebilirsiniz:

Büyük YouTube ajanslarıyla çalışan Enes Batur’un bir öteki görüntüsü kısa bir müddet evvel siber saldırganların maksadı olmuş ve Minecraft oynadığı (ki bu görüntünün da gibisi yabancı kanallarda bulunuyor) görüntünün altyazısında İngilizce olarak ‘Merhaba arkadaşlar, Bugün yeni bir gün ve PewdiePie içeriğini çalıyorum’ tabiri yerleştirilmişti.

Konuyla ilgili Enes Batur’un bir açıklama yapmadığını belirtelim. Bu biçim bir açıklama gelirse sayfalarımızda yer vereceğimizi de duyuralım.

Başa dön tuşu