Engin Polat’tan Vergi Açıklaması – Webtekno

Dilan Polat’ın eşi Engin Polat, haklarındaki “15 bin TL vergi ödediler” iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Olayı yalanlamayan Polat, bunun normal olduğunu belirtti.

Türkiye’nin sosyal medya gündemi, yaklaşık bir haftadır Dilan Polat. Ünlü internet fenomeni ile eşi Engin Polat hakkında akıl almaz iddialar var. İddialara göre Dilan Polat ile eşi Engin Polat, son birkaç yıldır yaptıkları işlerde hem vergi kaçırıyor hem de kara para aklıyorlar. Ayrıca geçtiğimiz yıl kurulan Dilan Mücevherat’ın 6 aylık ticari takvim için sadece 15 bin TL vergi ödediği iddia ediliyordu. 

Şimdiyse bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Dilan Polat’ın eşi Engin Polat’tan 15 bin TL vergi ödediklerine ilişkin konuyla ilgili açıklamalar geldi. “Her duyduğunuza inanmayın.” diyen Engin Polat, birkaç aylık firmanın daha büyük kazançlar elde etmesinin mümkün olmadığını söyledi. Mücevher sektörünün her zaman böyle çalıştığını anlatan Polat, sektörü bilen insanların bunu anlayabileceklerini belirtti.

Engin Polat’ın paylaştığı video:

15 bin TL’lik vergi iddiası ile ilgili paylaşılan görüntüler:

dilan polat vergi

Yukarıdaki ekran görüntülerine baktığımızda, Dilan Mücevherat’ın 31.05.2022 tarihi itibarıyla çalışmaya başladığını, 2022 yılı sonu itibarıyla da 67.545 TL gelir üzerinden sadece 15 bin 535 TL vergi ödediğini görüyoruz. Burada dikkat çeken şey; Dilan Polat’ın katıldığı bir televizyon programında günlük 750 bin TL harcadığını söylemiş olması… 

Milyonlarca takipçisi olan Instagram hesabı kapatıldı:

Bu iddialar üzerine birkaç gündür özellikle de X ve Instagram’da sayısız paylaşım yapan ve hatta “Hepinizin ta a**” şeklinde hakaretlere ulaşan ifadeler kullanan Dilan Polat’la ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dilan Polat, milyonlarca takipçisi olan Instagram hesabının kapattırıldığını söyledi. Fenomen, “dilanpolatkankalar” isimli hesaptan paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

Dilan Polat

Bu arada; Dilan Polat Instagram hesabını kapatmış olsa da Engin Polat‘ın hesabı açık ve paylaşımlar devam ediyor. Eşinin açıklamasına göre Dilan Polat, yaşananlar üzerine hastaneye kaldırıldı. Dilan Polat’ın kan değerlerinin yüksek çıktığını söyleyen Engin Polat, sevenlerinden dua istedi…

Engin Polat’ın Instagram’da yaptığı paylaşım:

Dilan Polat hastaneye kaldırıldı

Başa dön tuşu