Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı!

Geçtiğimiz Pazartesi günü yayınlanan Game Of Thrones dizisinin 8. döneminin birinci kısmı izlenme rekorları kırmıştı. Artık de yeni dönemdeki birinci kısmı Winterfell 54 milyon kere korsan izlenerek bu alandaki rekoru da kırmış oldu.

Game of Thrones korsan izlenme rekorunu kırdı!

Yeni ve birebir vakitte son dönemi olan 8. sezonu ile büyük ilgi gören Game of Thrones (Taht Oyunları), izlenme rekorları kırdı ama beşerler diziyi korsan ortamlarda izlemese rekor daha da yüksek olabilirdi. Dijital korsan tahlil şirketi MUSO, HBO’nun epik fantezi drama dizisinin 8. döneminin birinci kısmı Winterfell’in, yalnızca 24 saat içinde 54 milyon sefer korsan olarak indirildiğini ya da izlendiğini açıkladı.

MUSO, Bu izlenmelerin % 76.5‘inin yasa dışı görüntü akış sitelerinden olduğu belirtilirken, % 12.2‘sinin web, % 10.8‘inin üyelik istemeyen torrent siteleri ve % 0.5‘inin ise üyelik sistemi ile çalışan özel torrent sitelerinden indirildiği belirtildi. Korsan izlemelerin büyük bir kısmının Hindistan ve Çin‘de gerçekleştirildiği açıklanırken, ABD‘nin korsanlıkta 3. sırada olduğu söz etti. 

Dijital korsan tahlil şirketi MUSO, bu ay içinde dizinin birinci yedi döneminin da korsan olarak en çok izlenen 25 dizi dönemi arasında yer aldığını belirtti. Yani bu, dizinin son dönemi öncesi diziye yetişmek isteyen izleyicilerin, dönem başlamadan evvel tüm kısımları indirip izlemiş olduğu manasına geliyor.

Korsan izleme sayılarının bu hafta sonu yayınlanacak yeni kısımla birlikte artması mümkün. 7. dönemin birinci bölümü, ilk 72 saat içinde 90 defa korsan izlenmişti.Sezonun finali ise birinci 72 saatte 120 milyon sefer korsan izlendi. Dönem ilerledikçe korsan izleme sayılarının da artması bekleniyor.

Korsana karşın dizi HBO’nun tüm platformları üzerinde 17,4 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. Daha evvelki rekor, 16,9 milyon izleyiciyle tekrar Game of Thrones’un 7. döneminin finaline aitti. Sekizinci dönemin birinci kısmı HBO için tüm vakitlerin en büyük internet yayın sayılarına da sahne oldu. HBO Now, izleyici sayısını 7. dönem finaline nazaran % 50,7. dönemin birinci kısmına nazaran ise % 97 artırdı.

Başa dön tuşu