Genshin Impact Türkçe dilinin eklenişini drone ışık gösterisiyle kutladı

Dünyaca ünlü bu oyuna çabucak katıl ve büsbütün Türkçe’ye çevrilmiş içerikleri deneyimle! Genshin Impact Türkçe dayanağını mahallî oyuncu topluluğu ile birlikte kutladı.

Dünya çapında etkileşimli bir cümbüş markası olan HoYoverse, geçtiğimiz Cumartesi günü İstanbul’da, Genshin Impact Drone Işık Gösterisine konut sahipliği yaptı ve yeni çıkan Türkçe lisan takviyesini lokal oyuncu topluluğuyla birlikte kutladı. Türkçe konuşan oyuncular 7 Aralık’tan itibaren, son iki yıldır dünyayı kasıp kavuran bu tanınan oyunu artık kendi ana lisanlarında oynayabiliyorlar ve gelecekte daha fazla çevrimiçi ve çevrimdışı lokal aktiflikte yer alabilecekler.

Genshin Impact Drone Gösterisi, İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı Salacak semalarında, oyunun en ikonik sahnelerinden kimilerini sunmak için 300 drone ile hazırlanan koreografilere sahne oldu. Işık gösterisi Cuma akşamı için planlandı lakin teknik sıkıntılar ve hava şartları sebebiyle gece yarısına ertelendi. Bu yüzden, Cumartesi günü saat 19:00 civarı ek bir şov daha gerçekleştirildi. Her drone ışık gösterisi yaklaşık 15 dakika sürdü ve boğazın Asya kıyılarından izlenebildi.

HoYoverse’ün hazırladığı Genshin Impact, fiyatsız bir açık dünya macera RPG’dir. Oyuncular, fantastik Teyvat cihanında gizemli “Gezgin” rolüyle kayıp kardeşini arar ve seyahatleri sırasında sır perdelerini ortalar. Bu macera sırasında oyuncular farklı kültürlerin ve yerlerin harika dünyasını keşfedebilir, 60’tan fazla karakterle oyun oynayabilir, element savaşı sanatında ustalaşabilir, sayısız gizemi ve bulmacayı çözebilir, bir kart oyununun tadını çıkarabilir ve daha fazla oyun modunu deneyebilirler. Genshin Impact, PEGI 12 olarak derecelendirilmiştir. Oyuncular maceralarına, PlayStation®5, PlayStation®4, PC, Android ve iOS’ta başlayıp çapraz kaydetme ve çapraz destekleme özelliği ile devam edebilirler.

Türkçe lisan dayanağının çıkması, Genshin Impact’in Türk oyuncular için sürükleyici oyun tecrübesini geliştirme vaadini gerçekleştirmeye başladığını gösteriyor. Büsbütün çevrilmiş metin ve arayüz ile Türk oyuncular artık öykülerin ve oyunun tadını kendi anadillerinde çıkarabilecekler. Resmi toplumsal medya hesabının ve gelecekte daha fazla aktifliğin gelmesiyle birlikte, Genshin Impact hayranları ve oyuncular birbirleriyle daha kolay irtibat kurabilecek ve paylaşımda bulunabilecek.

Türkçe lisan dayanağıyla Genshin Impact artık, PS4 ve PS5’te PlayStation™Store’dan, Android’de Google Play’den, iOS’ta App Store’dan, PC’de ise Epic Games Store’dan, Genshin Impact resmi internet sitesinden (genshin.hoyoverse.com) yahut GeForce Now tarafından sağlanan bulut oyun hizmeti aracılığıyla indirilebilir. Oyun, birinci olarak 2020 Eylül ayında piyasaya çıkmış ve kısa müddette dünya çapında tanınan hale gelmiştir. 2022 Golden Joystick Awards’ta Still Playing Award elde etmiş; ayrıyeten The Game Awards 2021’de En Düzgün Taşınabilir Oyun, App Store Mükafatları 2020’de Yılın iPhone Oyunu ve Google Play’de 2020’nin En Güzel Oyunu seçilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Facebook’ta @GenshinImpactTR sayfasını takip et.

Android için Genshin Impact indir
iOS için Genshin Impact indir

HoYoverse Hakkında:

HoYoverse, çeşitli cümbüş hizmetleri aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki oyunculara sürükleyici bir sanal tecrübe yaşatmayı hedefleyen yenilikçi ve hep geleceğe dönük bir markadır. Marka, ortalarında Genshin Impact, Honkai Impact 3rd, Tears of Themis üzere tanınan oyunların ve sanal karakter Lumi, N0va Desktop Uygulaması, anime, manga, fotoğraflı roman ve müziğin de bulunduğu geniş yelpazeli cümbüş içeriklerini kullanıcıyla buluşturmuştur. HoYoverse; Montreal, Los Angeles, Singapur, Tokyo ve Seul’daki ofisleri aracılığıyla içerik üretimini ve teknoloji araştırmalarını genişletmeye, vazifeler yayınlamaya gelecekte de devam edecektir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu