CRIF en iyi 100 FinTech şirketi arasında yer aldı

CRIF, küresel ölçekte yapılan teknoloji tedarikçi değerlendirmesinde bu yıl da sıralamaya girdi. Kredi kayıt ofisi, data tahlili ve kredi tahlillerinde uzman olan CRIF, IDC Rankings 2019 ‘en iyi’ 100 FinTech şirketinden biri seçildi.

CRIF en âlâ 100 FinTech şirketi ortasında yer aldı

Bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen IDC FinTech Rankings, finans bölümü için küresel teknoloji tedarikçilerini donanım, yazılım ve hizmetlerlerden elde edilen gelirleri üzerinden kıymetlendirdi. CRIF, değerlendirmeye nazaran küresel manada ‘en iyi’ 100 FinTech listesinde 50’nci sırada yer aldı.

“CRIF riskleri yönetiyor, maliyetlerin düşürülmesine yardımcı oluyor”

CRIF CEO’su Carlo Gherardi, CRIF’in finansal kurumların dijital değişim teşebbüslerinde eksiksiz dayanak sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti. Gherardi, IDC FinTech Rankings sıralamasıyla ilgili şunları söyledi: “Oldukça itibarlı olan IDC FinTech Rankings içerisinde bu yıl bir kere daha yer almak bizim için çok kıymetli. Bu muvaffakiyet, bizimle birlikte olan 4.400 profesyonel çalışanımız için yalnızca bir gurur kaynağı değil, tıpkı vakitte büyüme yolunda olan müşterilerimizi destekleyen çözümlerimizin ve çalışmalarımızın görülmesi açısından da manalıdır. CRIF, bankacılık ve finans dalının karşılaşacağı meselelerle uğraşta kıymetli bir aktördür. Yenilikçi modelimizin yanı sıra her vakit öngörülü bir yaklaşım içerisinde hareket ediyoruz. Öte yandan faaliyet gösterdiğimiz alan içerisindeki daima ve süratli gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu sayede müşterilerimize muhtaçlıkları olan eser ve hizmetleri; farklı bilgi kaynakları, enformasyon ve teknoloji temeli ile INSP aracılığı ile geliştiriyor, katma kıymetli tahliller sunuyoruz” dedi.

Dijital değişim ve düzenleyici değişikliklerin kural olduğu günümüzde CRIF’in gayesinin kredi kurumlarının çok daha kolay ve süratli müşteri tecrübesi ile müşteri iştirakini geliştirebilmelerine yardımcı olduğunu belirten Gherardi, “Şirket olarak, tesirli ve efektif bir formda risklerin yönetilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi konusunda yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Finansal operatörler için hizmet sanayisine altyapı dayanağı sağlayan şirketlerin değerlendirildiği IDC FinTech Rankings’e nazaran; bu kesimde küresel IT harcamalarının 2022 yılı prestiji ile 540 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Başa dön tuşu