Google’dan hırsızlık suçlamalarına yanıt!

Teknoloji devi Google, müzik kelamları çalmasıyla gündemde şu sıralar. İddialar online müzik kelamı ve müzik bilgi platformu Genius’tan geldi. Kullanıcıların kimi müzikler ile ilgili Google’da arama yaptığında karşılarına çıkan özel kutudaki içeriklerin müsaadesiz kullanıldığı bilgisi verildi.

Google’dan hırsızlık suçlamalarına yanıt!

Genius, bir müddettir kendi müzik kelamlarının kopyalanıp, kopyalanmadığını belirlemek için bir yol kullanıyordu. Kendi geliştirdiği bir filigranla özel bir işareti müzik kelamlarının başına ve sonuna yerleştiren Genius, bu yol sayesinde kopyalanan müzik kelamlarını tespit edebiliyordu.

The Wall Street Journal’ın haberine nazaran, platform bu usulle Google’ın müzik kelamlarını çaldığını sav etti. Google ise The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada kelam konusu iddiayı yalanladı. 

Genius söz konusu argümanını şimdi isimli makamlara taşımadı. Fakat ABD basınında yer alan haberlere nazaran, müzik kelamlarının fikri mülkiyetine sahip olmayan şirketin argümanını kanıtlaması durumunda dahi istediği sonucu alması oldukça güç. Bakalım Google bu suçlamalar karşısında ilerleyen günlerde yeni açıklamalar yapmaya devam edecek mi?

Peki ya siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu