NASA Ay 2024 görevi için kısa bir video yayınladı

Mevcut cumhurbaşkanlığı idaresi, NASA ‘nın aya geri dönmesini en kısa müddette tamamlamasını istedi ve bu misyonu tamamlamak için yalnızca beş yıl mühlet verdi.

NASA Ay 2024 vazifesi için kısa bir görüntü yayınladı

NASA 2024 yılında tamamlanması planlanan misyon için çalışmalarını sürdürüyor. Lakin NASA’nın çalışmalarını problemsiz sürdürebilmesi için parasını çekecek bir fonu yok. Şayet bu türlü bir fon olsaydı bile, cumhurbaşkanlığı idaresinin verdiği müddet zarfında vazifesi tamamlamak için önemli bir efor gerektiriyor. Buna karşın, Trump tarafından atanan NASA yöneticisi Jim Bridenstine “meydan okumayı” hevesle kabul etti. Herkes milletvekillerinin Ay 2024 vazifesi için kâfi para sağlayıp sağlamayacaklarını merak ederken, NASA herkese hitap etmek için kısa bir görüntü yayınladı.

Videoda 2024 Ay vazifesinin muhakkak gerçekleşeceği belirtiliyor ve NASA’nın memleketler arası ortaklarının işbirliği gayretlerini vurgulanıyor. Bu Amerika için düzgün bir şey, zira Amerika Birleşik Devletleri’nin çabucak hemen herkesin yardımı olmadan Ağ Geçidi’ni sağlayabilmesi mümkün değildi.

Görüntü, NASA’nın 2024 ay misyonunu gerçekleştirmesi için gereken fonları karşılama konusunda tesirli olan bireylerin, bir ölçü dahi olsa dayanağını sağlamak üzere hazırlandı.

NASA Ay 2024 misyonunu kaldırabilir mi?

Kesinlikle, lakin finansman takviyesi üzere değerli faktörler neredeyse büsbütün denetim dışı. NASA’nın Ay 2024 misyonu iptal olursa, bu büyük olasılıkla NASA’nın eksikliğinden kaynaklanmayacak. Lakin bu vazife en başından beri hiç gerçekçi olmadığından fon sağlama konusunun bahta bağlı olduğu düşünülüyor.

Başa dön tuşu