Huawei: Zarara uğramak bizi yıldırmaz!

Huawei’nin Kurucusu Ren Zhengfei, Huawei’nin, bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini, şu an yüzde 20’nin altında olmakla birlikte en berbat durumda yüzde 40 oranında bir düşüş olabileceğini belirtti.

Huawei: Ziyana uğramak bizi yıldırmaz!

Merkezi ABD’de bulunan CNBC’de yer alan habere nazaran, Zhengfei, şirketin Çin içindeki satışlarında rastgele bir sorun beklemediğini, asıl sorunun memleketler arası satışlarda yaşanacağını kaydetti.

Şirketin bu yıl 30 milyar dolar daha az gelir elde edeceğini açıklamasının akabinde konuşan Zhengfei, “Şu an yüzde 20’nin altında olmakla birlikte en makûs durumda yüzde 40 oranında bir düşüş olabilir. Uğrayacağımız ziyan bizi batırmaz, yıldırmaz” sözünü kullandı.

Yavaşlama olabileceği için şirket olarak birtakım iç düzenlemeler yaptıklarını belirten Zhengfei, “Yıl sonunda büyümenin ne oranda olacağını bilmiyoruz fakat 30 milyar dolarlık düşüş çok küçük bir şeydir.” değerlendirmesinde bulundu. 

ABD’nin, dış ticaret açığını kapatmak için birinci olarak 2018 yılında Çin’den ithal edilen güneş panelleri ve alüminyuma uygulanan gümrük vergilerini artırması ile başlayan ABD-Çin ticaret savaşı, vakit içinde karşılıklı vergi artışları ile kızıştı.

Ticaret savaşları, Silikon Vadisi’nin dev şirketlerinin Huawei’ye uyguladığı kısıtlamaların akabinde güzelce kızışmıştı. Teknoloji devleri tarafından maruz kaldığı kısıtlamaların gelecek yıllarda Huawei’nin satışlarını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Konu hakkında daha fazla bilgiye aşağıda yer alan ilgili haberden ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu