İncelemeyi geçemeyen Twitter çalışanları işten çıkarılıyor

Twitter’da ağır mesai süreçleri yaşanırken çalışmalarda incelemeleri geçemeyen Twitter çalışanları işten çıkarılıyor. İşte ayrıntılar.

Twitter’ı satın aldıktan sonra CEO Elon Musk, Twitter’da esaslı ıslahatlar yaptı. Sabah erken saatlerde attığı iletiler ile vazifesinin başında olduğunu vurgulayan Elon Musk, çalışanlar ile ağır bir mesai geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan iletilerin akabinde epeyce enteresan bir durum yaşandı. Çünkü Elon Musk ile birlikte mesai yaptığını ve onunla çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen çalışan, akabinde incelemeyi geçemediği için işten ayrılmak durumunda olduğunu tabir etti. Art geriye gelen bu bildiriler, Twitter’daki süreçlerin ağır geçtiğini de gösterdi.

Twitter’da ağır mesai

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Twitter merkezinde çalışan bir kullanıcı, “Twitter’a katıldığımdan beri en unutulmaz hafta sonu. İdol Elon’la şahsen tanıştım ve gece geç saatlere kadar onunla savaştım. Elon 12 yaşında yazdığı birinci potu kazanan programın kıssasını anlattı ve Twitter sistemini bizimle konuştu.” diyen kullanıcı Twitter’da onun üzere mühendislerin olmadığını da belirterek savlı bir söylemi paylaştı.

Kullanıcı yalnızca birkaç saat sonra kovulduğunu belirterek durumunu güncelledi. “Elon’un Kod inceleme değerlendirmesini geçemediğim için şirketin sistemine erişim yok…” diyen kullanıcı bu durumuyla teknoloji dünyasında büyük bir dikkat çekti.

Reuters’e nazaran işten çıkarmalar ve öbür ayrılmalarla birlikte iş gücü 3.700’e düştü.  Insider’a nazaran ise Twitter kimi departmanlarda kritik çalışanlarını kaybetti. New York Times ve Fortune haberlerinde Musk’ın ültimatomunun akabinde 1.200 çalışanın istifa ettiğini bildirdi. Görülen o ki önümüzdeki periyotlarda Twitter’daki hareketlilik devam edecek.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu