Kainat güzeli belli oldu! İşte Türkiye’nin derecesi!

Miss Universe olarak isimlendirilen ve ülkemizde Kainat Hoşluk Yarışı diye bilinen yarış, dün sonuçlandı. Bu sene 71. düzenlenen müsabakanın mesken sahibi ise Amerika Birleşik Devletleri idi. Ukrayna güzelinin barış temalı elbisesi programa damga vururken, Türkiye güzelinin dereceye girememesi ülkemiz açısından hayal kırıklığına sebep oldu.

Kainat hoşu aşikâr oldu! İşte Türkiye’nin derecesi!

Yarışmada bu sene birinci kere evlenmiş ve çocuk sahibi olan hoşlara de yer verileceği açıklanmıştı. Lakin kelam konusu yarışmacıların ortasında evli yahut çocuklu hiç kimse olmaması tekrar dikkat çeken noktalar ortasındaydı. Bu yıl favori gösterilen Hindistan hoşu Divita Rai birinci 10’a girse bile derece alamadı. Birinci üçe giren ülkeler ise Venezuela, Dominik Cumhuriyeti ve ABD oldu. Tacı takan hoş ise 28 yaşındaki yarı Filipinli model R’Bonney Gabriel oldu. Yarışta ABD’yi temsil eden Gabriel, ayrıyeten Amerikan hoşu seçilen birinci Asya asıllı model olarak da tarihe geçmişti.

Yarışma sonrasında ise torpil argümanları adeta havada uçuştu. Bazıları R’Bonney Gabriel’i kainat hoşluğu için uygun bulmazken, kimileri da müsabakayı konut sahibi ABD’nin kazanmasını manidar buldu. Müsabakada Türkiye birinci kere Turkey yerine Türkiye olarak lanse edildi. Ülkemizi temsil eden Aleyna Tatlı, demin de söz ettiğimiz üzere ne yazık ki birinci 10’a giremedi.

Başa dön tuşu