Meta Messenger için yeni özellikler yolda

Kullanıcıların ağır olarak kullandığı Meta’nın geliştirdiği Messenger’a yeni özelliklerin geleceği Meta tarafından duyuruldu. Meta geçtiğimiz aylarda Instagram direkt iletileri (DM) Messenger’a entegre etmişti.

Günümüzde en çok kullanılan iletileşme uygulaması olan Messenger, artık uçtan uca şifrelenmiş bir halde bildiri gönderilebiliyor. Güvenlik tedbirlerini arttıran Messenger’a daha birçok yeni özellikte eklendi. Metanın yayınladığı bu güncelleme ile yeni özelliklerin içeriği bakıldığı vakit sohbet temaların değiştirebilme özelliği ile daha kişiselleştirilebilir hal alırken inançlı bir messenger için ise uçtan uca şifreleme özelliğinin geldiğini görebiliyoruz. Uygulama, güvenlik ve şahsileştirme ile ön plana çıktığı görülüyor.

Meta Messenger uygulamasının yeni özellikleri 

  • Sohbet Temaları

Dikkat çeken birinci özellik artık kişiselleştirilebilir sohbet temaları oluyor, bu temalar sayesinde sohbetleriniz sizin için daha ferdî hale gelebilecek. Uçtan uca şifrelenmiş iletiler için statik renk ve gradyan temaları seçilebilir olacak

  • Grup Profil Fotoğrafları

Messenger kullanıcıları küme profil fotoğraflarını farklı kümelerde istedikleri üzere seçebilecekler.

  • Android Uygulaması İçin Pop-up Baloncuk

Kullanıcılar tarafından öbür uygulamalarda sevilerek kullanılan pop-up sohbet baloncuğu artık Messenger’da kullanabilecek böylece uygulamaya girmeden sohbet edilebilecek.

  • .Bağlantı Önizleme

Sohbet esnasında atılan rastgele bir linke tıklamadan evvel bir Messenger uygulaması bir önizleme sunuyor böylece linke girmeden ilişki içeriğini önizleme olarak görebiliyorsunuz.

  • Çevrim içi Durumu

İnsanların sizinle ne vakit irtibata geçeceği konusunda yardımcı olacak bu özellik insanların sizin ulaşabilir olduğunuzu gösteren bir panel yer alacak. Gizliliğinizden telaş ediyorsanız bu özelliği kapatabilirsiniz.

  • Özel Sohbet Emojileri

Messenger kullanıcıları artık uçtan uca şifrelenmiş iletiler da kullandıkları emojileri istedikleri üzere özelleştirme yapabilecekler.

Meta, bu özelliklerin kullanıcıları yavaş bir halde test edilerek dağıtılacağını açıkladı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu