Microsoft Türkiye pazarlamanın liderlerini bir araya getirdi

Türkiye’de önde gelen şirketlerin pazarlama faaliyetlerini sürdüren üst seviye yöneticiler, 22 Kasım Cuma günü, Microsoft Türkiye konut sahipliğinde gerçekleşti. Yeni Kuşak Pazarlama Seyahati temalı birinci aktiflikte, uzman görüşlerinin alındığı iki oturum gerçekleşti. Yarım gün süren aktiflikte pazarlama dünyasında teknolojinin gelişimi ile ortaya çıkan yeni trendler, akıllı müşteri seyahati, toplumsal medya irtibatının satış süreçleriyle entegrasyonu, dijital dönüşüm ve pazarlama operasyonlarındaki verimlilik artışı bahislerinde Türkiye ve Dünya’dan ilham veren örnekler iştirakçilere aktarıldı. Microsoft Pazarlamadan ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, pazarlamanın dijital dönüşümü ve kesimin geleceğiyle ilgili mevzular hakkında iştirakçileri bilgilendirdi.

Microsoft Türkiye pazarlamanın önderlerini bir ortaya getirdi

Günümüzde teknoloji ve pazarlamanın farklı düşünülemez iki kavram olarak öne çıktığını vurgulayan Münir Kundakçı, açılış konuşmasında şunlara değindi: “Bugün şirketlerin %88’i müşteri bağlılığına odaklanmış durumda, %73’ü müşteri gereksinimlerini karşılayamamaktan telaş duyuyor, %78’i kararların art planındaki dataların kalitesinden emin değil ve %79’u iş modellerinin rekabet için yeteri kadar yeni olmadığını düşünüyor. Süratle değişen müşteri taleplerine ayak uydurabilmek için dijital dönüşümü çağdaş pazarlama faaliyetlerinin merkezine almak gerekiyor. Gartner raporuna nazaran, dijitalleşen kurumlar ortalama olarak %9 daha fazla gelir elde ederken %12 daha fazla pazar pahasına ulaşıyor ve rakiplerinden %26 daha fazla kâr elde ediyor. Biz de pazarlama faaliyetlerimizi CEO’muz Satya Nadella’nın belirlediği dijital dönüşüm vizyonuna nazaran şekillendirdik. Müşterileri odaklı, şahsileştirilmiş, online ve offline engtegrasyonu sağlanmış ve yatırım geri dönüşünü ön plana alan bir anlayışla, pazarlama potansiyelimizi ve müşterimizin Microsoft’a bağlılığını güçlendiriyoruz. Bilgiyle şekillenen yeni pazarlama programları geliştirdik. Bilgi analitiği ve iç görülerden faydalanarak pazarlama sonuçlarımızı her geçen gün daha da güzelleştiriyoruz.”

Yoğun ilgi gören aktiflikte ayrıyeten, EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Kısım Lideri Gökhan Gümüşlü, “İlham Veren Dijital Dönüşüm Yolculukları”nı anlattı. Uzman görüşlerinin birinci kısmında SmartMessage Satış Yöneticisi Sevil Özkan ve Sprinklr Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bernd Hacker, ikinci kısmında ise Namogoo Kurucu Ortağı ve CEO’su Chemi Katz ve Spott.AI Kurucusu ve CEO’su Jonas De Cooman tecrübelerini iştirakçilere aktardı.

“CMO’nun Ajandası” başlıklı panelde Arzum Pazarlama ve Eser Geliştirme Yöneticisi Mehtap Yıldız, “CEO Gözüyle CMO’nun Yeni Dünyada Rolü” başlıklı panelde ise Mey Diageo Genel Müdürü Levent Kömür görüşlerini paylaştı. VeriPark Türkiye Satış Yöneticisi Armağan Gürkan da “Dünya’dan Türkiye’ye Pazarlama ve Sadakat Denklemi & Şahsileştirilmiş Deneyimler” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu