Microsoft’tan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na tam destek

Fuar kapsamında V-Talks etkinliğinde ilham veren muvaffakiyet kıssaları paylaşan Microsoft Türkiye, yaklaşık 500 şahsa de “Dijital Okuryazarlık” eğitimi verdi. Ziyaretçilerin HoloLens’i deneyimleyebildikleri tecrübe alanı ise ağır ilgiyle karşılandı.

Microsoft’tan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na tam destek

Fuar kapsamında, 1 Kasım’da gerçekleştirilen V-Talks etkinliğinde, çeşitli alanlarda büyük başarılara imza atmış, ilham veren şahısların tecrübeleri ve muvaffakiyet öyküleri paylaşıldı. Microsoft Türkiye Kamu Dalı ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Fazilet Erkul’un da konuşmacı olarak yer aldığı aktiflikte, verimlilik ve teknoloji mevzularının, başarılı bireylerin hayatlarına olan tesirine değinildi. Hak etmek kavramı odağında konuşmasını yapan Erkul, hak etmenin 8 farklı bedeli bir ortaya getirmek olduğunu belirtti. Bu kıymetleri Hayal Etmek, Asla Vazgeçmemek, Kararlılık, Grup Çalışması, Tutku, Memnunluk, Emek ve Karakter olarak sıraladı. Konuşmasına bu kavramları hayatında iz bırakan ve yaşadıkları hayatı hak etmeyi başarmış 4 insan üzerinden açıklayarak devam etti. Tutkuyu Neşet Ertaş, hayal etmeyi Sabiha Gürayman, emeği Nuri Demirağ, kararlılığı ise Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in hayatları üzerinden anlatarak iştirakçilerin ağır ilgisini topladı.

“Dijital Okuryazarlık” semineri

Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen Geleceğini Tasarla Projesi kapsamında “Dijital Okuryazarlık” semineri 1 Kasım’da gerçekleştirildi. İki oturumdan oluşan seminere yaklaşık 500 kişi katıldı. “Dijital Okuryazarlık” semineri kapsamında iştirakçilere Dijital Okuryazarlık Nedir? Teknolojinin Tarihî Süreci, Medyanın Değişimi ve Toplumsal Medya Kavramı, Dijital Okuryazarlık Süreci ve Dijital Vatandaşlık, Post-Truth ve Yeni Medya, Dijital Hastane, Dijital Hukuk hususlarında kapsamlı bir eğitim verildi.

Microsoft Türkiye tecrübe alanıyla ağır ilgi topluyor

Microsoft Türkiye, fuardaki tecrübe alanına konumlandırdığı HoloLens ile iştirakçilere sürükleyici bir tecrübe sunuyor. Bilhassa üniversite öğrencilerinin ağır ilgiyle karşıladığı HoloLens, tüm ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Bunun yanı sıra Microsoft Türkiye, iştirakçileri Minecraft ve Microsoft Cloud Society hakkında ayrıntılı olarak bilgilendiriyor.

Başa dön tuşu