Netflix spora yatırım yapacak

Netflix akışların ve oyunların akabinde artık spora yatırım yapmayı planlıyor. Şirketin birinci gayesi ise tenis.

Netflix farklı alanlara yaptığı yatırımlarla kullanıcılar için platformu çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyor. Böylelikle fiyatlandırmayı da uygun hale getirmek isteyen Netflix, spor odaklı yeni bir planı başlatıyor.  Şirket kısa mühlet evvel Erkekler Profesyonel Tenis Birliği’nin (ATP) yayın hakları için teklif verdi. Fransa ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere kimi Avrupa ulusal tenis cinsleri için de teklif verdi.

iOS için Netflix indir

Android için Netflix indir

Spor yayınları Netflix’e mi geliyor?

Kadınlar Tenis Birliği (WTA) ve Birleşik Krallık’taki bisiklet yarışları üzere farklı sporları da radarına alan Netflix, başlangıç etabında daha uygun fiyatlarla satın alabileceği sporlara yöneliyor. Spor alanında savlı hale gelmesinin akabinde çok daha tezli maçlar Netflix’e gelebilir. Aslında Netflix için spor alanındaki etkinlikler yeni değil. Çünkü Geçen yılın sonlarında World Surf League ile görüşmeler yapılmıştı. Lakin, iki taraf bir fiyat üzerinde anlaşamadığı için görüşmeler iptal edilmişti.

Netflix gelirleri artıyor

Finansal bilgilere bakıldığında ise Netflix’in üçüncü çeyrekteki gelirinin 7.926 milyar dolara ulaştığı görülüyor. Bu, yıllık %5,9’luk bir artış yaşandığını gösteriyor. Şirket ayrıyeten, yıllık %3,5 düşüşle 1.398 milyar dolar net kar elde etti. Netflix’in global yayın hizmetine ödeme yapan toplam abone sayısı üçüncü çeyrekte 223,09 milyona ulaştı. Bu, yıldan yıla yükselişin ise yüzde 4,5 oranında olduğunu ortaya çıkarıyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu