Nvidia’nın Twitter hesabı hacklendi!

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Nvidia, yeni bir güvenlik ihlali ile karşı karşıya kaldı. Şirketin Tayland’a yönelik açtığı hesap hacklendi. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara nazaran bugün şirketin resmi Tayvan Twitter hesabı hackerlar tarafından ele geçirildi. Hacklenen Nvidia Twitter hesabından Dogecoin paylaşımı yapıldı. Ekran kartı üretimiyle dalın önde gelen isimlerinden biri olan Nvidia, bugün Tayvan resmi Twitter hesabının hacklenmesiyle gündeme geldi.

Nvidia’nın Tayvan Twitter hesabı hacklendi

Bugün aktarılan bilgilere nazaran Nvidia’nın Tayvan Twitter hesabı hacklendi ve hesaptan Dogecoin paylaşımı yapıldı. Hususla ilgili aktarılan bilgilere nazaran hesaptan 2019’dan bu yana yalnızca bir gönderi paylaşılmıştı. Hesaptan paylaşılan tweet ise Twitter CEO’su Elon Musk’ın fotoğraflarının yanı sıra birebir vakitte Dogeathon olarak nitelendirilen aktifliğe ve yatırımcılara göndermelerde bulunuyor.

Konuyla ilgili şimdi Nvidia’dan bir açıklama gelmedi. Lakin hacklenmenin akabinde şirketin Tayvan hesabı anında askıya alındı. Bunlara ek olarak yeni güvenlik açığı, NVIDIA’nın bu yıl yaşadığı birinci meselede değildir. 2022 yılının birinci aylarında hackerlar, pek çok bilginin yanı sıra DLSS kaynak kodlarının ele geçirildiği aktarılmıştı. ‘Twitter Blue’ programı ile bir arada son vakitlerde düzmece hesapların sayısında artış yaşandığını söylemek mümkündür. Paylaşım yapılan hesaplar her ne kadar resmi bile olsa paylaşılan temaslar konusunda dikkatli olmak gerekir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu