Türk Telekom Elazığ için seferber oldu

Ankesörlü telefonlardan, sabit ve mobilde yurtiçinde irtibatı fiyatsız kullanıma sunan Türk Telekom, Elazığ’da toplanma alanlarında limitsiz olarak WİFİ internet hizmetini hayata geçirdi. Türk Telekom, ayrıyeten sabit ses ve internet dayanağıyla birlikte vatandaşların güç muhtaçlığını karşılamak için şarj ünitelerini bölgeye gönderdi.

Türk Telekom Elazığ için seferber oldu

Dün akşam Elazığ merkezli meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde Türk Telekom her kademeden tüm takımlarıyla sarsıntı bölgesinde alana indi. Kesintisiz irtibatı sağlamak ismine tüm önlemleri alan Türk Telekom, bölgedeki vatandaşların irtibat gereksinimlerini karşılamayı sürat kesmeden sürdürüyor. Zelzelenin en ağır halde hissedildiği Elazığ’da öncelikli alanlarda konumlandırılan acil bağlantı ve taşınabilir irtibat araçları depremzedelere fiyatsız bağlantı hizmeti sunmaya devam ediyor. AFAD’ın daveti üzerine sarsıntı bölgesine hareket eden Türk Telekom Arama ve Kurtarma Takımı (TTAKE) ise yürütülen arama kurtarma faaliyetlerine etkin bir formda dayanak veriyor.

Sabit ve ankesörlü telefonlar fiyatsız kullanıma açıldı

İlk etapta Elazığ PTT ve Valilik önünde olmak üzere, Elazığ ve Malatya genelindeki 547 ankesörlü telefon, sabit ve mobilde yurt içinde tüm istikametlere fiyatsız olarak vatandaşların kullanımına sunuldu. Zelzele sonrası bölgede hizmet veren tüm kamu kuruluşlarının gereksinim duydukları altyapı hizmetlerini karşılayan Türk Telekom yardım uyum sürecine dayanak olmaya devam ediyor.

Sabit ses ve internet desteği

Yürütülen çalışmalar kapsamında İstanbul’da konseyime hazırlanan 6 adet şarj ünitesi öncelikli olarak belirlenen 3 toplanma alanında hizmet vermek üzere Elazığ’a gönderildi. Vatandaşların sabit ses ve internet gereksinimlerine takviye olmak ismine her bir lokasyonda 5 sabit ses ve 2’şer sabit internet faaliyete geçirildi. Bu noktalarda bölge halkına limitsiz olarak WİFİ internet hizmeti sunulmaya başlandı. Bunun yanı sıra Elazığ ve Malatya’da bulunan Türk Telekom Mağazaları da fiyatsız şarj hizmetini aralıksız sürdürüyor.

Sabit ses ve sabit internet sınırı çekilen lokasyonlar

  • *Elazığ, Kültür Mahallesi Ahmet Aytar Toplanma Merkezi
  • *Elazığ, Çarşı Mahallesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Toplanma Merkezi
  • *Elazığ, Nailbey Mahallesi Elazığ Öğretmen Meskeni Toplanma Merkezi
Başa dön tuşu