OnePlus mekanik klavye için kolları sıvadı

Akıllı telefonlarda her vakit başkan pozisyonda olan OnePlus, daldaki dokuzuncu yılını bir prensip imza atarak ve birinci mekanik klavyesini ortaya çıkardı. İşte ayrıntılar:

Amiral gemisi Android telefonlar denilince akla gelen birinci markalardan biri, yalnızca dokuz yıl evvel 17 Aralık 2013’te kurulan Hong Kong merkezli bir şirket olan OnePlus’tır. Dokuzuncu yılını kutlamak için şirket, çeşidinin birinci örneği bir teknolojik eser geliştirecek. Oyuncuları 9. yıl dönümü eseri olarak düşünen OnePlus, birinci mekanik klavyeyi yarattı. Fiyatlandırma üzere değerli bilgileri şimdi açıklamayan şirket, mekanik klavyesi için birçok özelliği duyurdu.

OnePlus klavyesinde kullanıcılar için özel tuş kadroları oluşturabilir

OnePlus’a nazaran klavye, yazarken ve oyun oynarken tam bir rahatlık sunuyor. Klavye, yüksek kaliteli alüminyum gereçten CNC ile işlenmiştir. Klavyede ayrıyeten markanın takipçileri tarafından yapılan özel renk profilleri ve klavyeler de yer alacak.

Cihazın kablosuz özelliklerini şimdi bilmiyoruz, lakin OnePlus mekanik klavyesi Linux, Windows ve macOS ile uyumludur. Tuş sistemi, MacBook klavyesine benzeri ve tuşlar ve çalışırken değiştirme için açık kaynak üretici yazılımını takviyeler. OnePlus, Şubat 2023 civarında piyasaya sürülecek mekanik klavye konseptini kitle kaynaklı olarak sağlamayı planlıyor.

Şirket, global OnePlus topluluğundan konsept hakkında olumlu geri bildirimler bekliyor. Her şey planlandığı üzere giderse, OnePlus’ın yeni mekanik klavyesi Mart yahut Nisan 2023’te seri üretime geçmelidir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu