Programlanabilir oyun robotu: DJI RoboMaster S1

Son yıllarda aksiyon kamerası DJI Action ve bütünleşik gimbal kamerası DJI Osmo Pocket üzere farklı eserlere de yönelen Çin merkezli drone üreticisi artık de çocuklar ve gençler için programlanabilir oyun robotu olan DJI RoboMaster S1‘i tanıttı.

Programlanabilir oyun robotu: DJI RoboMaster S1

Dört tekerlekli, üzerinde kamera bulunan ve akıllı özelliklerle donatılan oyun robotu, bütünleşik küçük topu ile jel boncuklar atıyor. Bulunduğu alanı haritalandırma özelliği bulunan DJI RoboMaster S1, temelde tekerlekli bir uzaktan kumandalı araç. Üzerindeki kamerası sayesinde cep telefonundaki uygulama ile gerçek vakitli imaj transferi yaparak kullanılabilen robot, Scratch 3.0 ve Python platformları ile programlanabilme özelliği de sunuyor. Bilhassa çocuklar ve gençlerin kodlama öğrenmeleri için yaygın olarak kullanılan Scratch 3.0 ile birçok özel hareket yapabilen robot bu sayede özelleştirilebiliyor.

46 farklı modülden oluşan bu minik robot, satın alındığında demonte olarak geliyor ve kullanıcısı tarafından montajı yapılması gerekiyor. Bugünden itibaren ABD’de satışa çıkan DJI RoboMaster S1‘in fiyatı 499 dolar olarak açıklandı. Birinci etapta Çin ve Japonya’da satışa sunulacak eserin başka ülkelerde piyasaya sürülüp sürülmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Firma DJI RoboMaster S1‘in özelliklerini anlatan bir de tanıtım görüntüsü yayınladı. Görüntüde robotun kabiliyetlerini görebiliyorsunuz. İşte o görüntü:

Başa dön tuşu