Rusya’dan flaş Huawei açıklaması!

ABD ve Çin ortasında yaşanan tansiyon her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Rusya’dan flaş Huawei açıklaması!

Konu hakkında ise en son Rusya’dan açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin Huawei’ye yönelik yaptırımlarının Çin’in ekonomisini geriletmeyi hedeflediğini bildirdi. Yıllık Direkt Sınır soru-yanıt toplantısında konuşan Putin, Çinli firmalara karşı engelleyici tedbirler aldığını söyledi. 

Çin ile ilgili bir soru üzerine Putin, “Huawei’ye yönelik taarruzların nedeni, global bir güce karşı global rakip olan Çin’in gelişmesini durdurabilmek” dedi. ABD ile yaşadığı tansiyonun akabinde Çinli telekomünikasyon devi Huawei, iki yıllık gelirinin varsayım edilenden 30 milyar dolar daha az olacağını açıkladı.

ABD ile yaşadığı tansiyonun akabinde Çinli telekomünikasyon devi Huawei, yeni işletim sistemini çok yakında kullanıcılarının beğenisine sunacak. Huawei’nin 2019 ve 2020 yıllarındaki gelirinin 100 milyar dolar civarında olacağı kestirim ediliyor. Bu gerileme anlaşılan firmayı pek endişelendirecek seviyede değil.

Buna ek olarak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin ile ticaret müzakerelerinde ilerleme sağlanması halinde Lider Donald Trump’un ABD’nin Huawei’ye yönelik yaptırımlarını gevşetebileceğini söyledi. Bunun örneklerini Microsoft ve Intel’den gördük. 

Peki ya siz Huawei’nin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei ABD’ye karşı daha ne kadar ayakta kalabilir? Firmanın kendi sistemini oluşturması ne kadar mantıklı? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu