Samsung yeni telefonlarını Türkiye’ye getirecek

Google ile Rekabet Kurumu ortasında yaşanan tansiyon sonucunda Türkiye’de satılan Android işletim sistemli telefonlara lisans vermeyeceğini açıklayan Google, yeni bir tartışmayı başlatmıştı. Hususla ilgili bugün ortaya atılan bir teze nazaran ise Samsung, 2020 yılında Türkiye’ye akıllı telefon sevkiyatı yapmayacağı bilgisi paylaşılmıştı.

Samsung yeni telefonlarını Türkiye’ye getirecek

Samsung Türkiye, yaptığı yazılı bir açıklama ile 2020 yılında yeni telefon modellerini Türkiye pazarında satışa sunacağını duyurdu. Buna nazaran marka yeni modellerini 2020 yılında Türkiye’de satışa sunacak. Lakin açıklamada bu yeni modellerde Google servislerinin bulunup bulunmayacağı konusunu net değil.

İşte Teknolojioku haber merkezine gönderilen Samsung Türkiye açıklaması

Kamuoyuna Duyuru

Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerin maddelerine nazaran ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy eserleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Rekabet Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere nazaran kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Başa dön tuşu