Satışlarda Xiaomi’nin yüzünü güldüren model çok satmaya devam ediyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin satışları eskisi kadar âlâ değil. Şirket öteki üreticiler üzere güç vakitleri atlattı tahminen lakin evvelki yıllara bakıldığında düşüş yaşadığı anlaşılıyor. Firmanın elindeki bir model ise yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Xiaomi 12T satışları güzel gidiyor

Xiaomi 12T serisi, Ekim 2022’de tanıtıldı. Piyasaya sürüldükten sonra süratle Avrupa ve öteki bölgelere giriş yapan 12T serisi iki telefondan oluşuyor: Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro.

Birkaç ay evvel Xiaomi, Xiaomi 12T Pro’nun Daniel Arsham sürümünü yayınladı. Bu özel sürüm ise sadece Avrupa’da sunuldu ve 2000 adet üretildi.

Xiaomi’nin “T” serisi, tanınan akıllı telefon serilerinden birisi. Xiaomi T serisi de tıpkı Redmi Note serisi üzere kullanıcılar tarafından hayli güzel bilinen bir seri. Bir evvelki Mi 10T ve Mi 10T Pro da epey tanınan ve çok satan modellerdi. Xiaomi, T serisi aygıtlarında çoklukla amiral gemisi yonga seti kullanıyor. Xiaomi 12T, Dimensity 8100 tarafından desteklenirken, Xiaomi 12T Pro, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından desteklenmekte.

Amiral gemisi yonga setinin yanı sıra, hem Xiaomi 12T hem de Xiaomi 12T Pro, 120W süratli şarjı takviyeler. Xiaomi’nin reklamını yaptığı üzere her iki telefon da 19 dakikada büsbütün şarj olabiliyor.

Lei Jun, Xiaomi 12T Pro’nun kısa müddette beklediklerinden çok daha fazla sattığını ve bu durumdan şad olduklarını açıkladı. Görünüşe nazaran Lei Jun, Xiaomi 12T serisinin satışlarından mutlu ve destekleyenler için minnettar durumda.

Başa dön tuşu