Sosyal medyayı karıştıran fotoğraf: Steve Jobs ölmedi mi?

Sosyal medya yeniden bir tartışma ile ikiye bölündü.

Reddit’te geçtiğimiz günlerde 2011 yılında pankres kanseri nedeniyle hayatını kaybeden teknoloji devi Apple’ın kurucusu Steve Jobs’a hayli benzeyen bir kişinin fotoğrafı paylaşıldı.

‘STEVE JOBS MISIR’DA SAKLANIYOR’

Mısır’da çekilen fotoğrafa da esprili bir lisanla “Öldü süsü veren Steve Jobs Mısır’da saklanıyor” notu düşüldü. Lakin fotoğrafın paylaşılması ile toplumsal medyada bir küme kişi ‘Steve Jobs’un ölmediği’ savını gündeme getirdi.

Steve Jobs’a hayli benzeyen kişinin fotoğrafının ünlü CEO’nun ta kendisi olduğunu belirten pek çok kişi Jobs’ın Mısır’da saklandığını tez etti. Başka küme ise benzerlikten ibaret olduğunu belirterek komplo teorisyenlerine reaksiyon gösterdi.

STEVE JOBS KİMDİR?

Apple’ın kurucusu Steve Jobs teknoloji dünyasının en değerli isimleri ortasında yer alıyordu. Apple’ın CEO’su 2011’de pankreas kanserinden hayatını kaybetmişti.

Apple’ı doruğa çıkaran fikirleri üreten Jobs sonrasında firma yaratıcılıktan uzak ve tekrara düşen eserleri ile teknoloji hayranları tarafından reaksiyon çekiyor. Jobs yaşasaydı 64 yaşında olacaktı.

Başa dön tuşu