TAMBU’dan bayrama özel emojiler

Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Eser Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ramazan Demir, TAMBU’nun içeriğinin 275 milyon defa keşfedilip paylaşıldığını, Türk Bayrağı’nın ise en çok kullanılan tema olduğunu belirtirken, özel günlere dair içerikler oluşturmaya devam ettiklerini açıkladı. Demir, “Özel günlere has hareketli çıkartmalar üretmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda Kurban Bayramı’nda da kendi kıymetlerimize uygun içerikler hazırladık” dedi.

TAMBU’dan bayrama özel emojiler

Türk Telekom’un, yerli ve ulusal teknoloji geliştirme vizyonundan hareketle geliştirdiği platform özellikli ulusal dijital klavyesi TAMBU, hazırladığı Türk yolu emojileri yeni hareketli çıkartmalarla zenginleştirmeye devam ediyor. Kurban Bayramı’na özel olarak hazırladığı beş yeni hareketli çıkartmayı platforma ekleyen TAMBU, kullanıcılarına sevdiklerinin bayramını kutlamak için yeni ve sevinçli alternatifler sunuyor. Bayram tebriği, bayram harçlığı ve bayramın birleştiren ruhu temalı yeni hareketli çıkartmaları kullanıcılarına sunan TAMBU birbirinden hoş hareketli çıkartmalarıyla kullanıcılarının ve herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyor, “İyi bayramlar Türkiye” diyor.

TAMBU ayrıyeten Ramazan Bayramı’na özel hazırladığı; Bayramda El Öpme, Bayramda Biz, Bayramda Küslük Olmaz ile Bayramda Evdeyiz hareketli çıkartmalarını bu bayramda da kullanıma sunuyor. TAMBU’nun şahsileştirilmiş temaları ve daha birçok renkli özelliği bir ortada sunduğunu belirten Türk Telekom Dijital ve Siber Güvenlik Eser Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ramazan Demir, “TAMBU çağdaş ve milletlerarası bir platform olmakla birlikte güçlü, yerli ve ulusal içerikleriyle Türk kültürüne hitap ediyor, halkımızın hislerine tercüman oluyor. Özel günlere mahsus hareketli çıkartmalar üretmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda Kurban Bayramı’na özel uygun içerikler hazırladık” dedi.

En çok kullanılan içerik: Türk Bayrağı

Türkiye’nin ulusal klavyesi TAMBU’nun, iki yıl üzere kısa bir müddette 10 milyon indirilme sayısına yaklaştığını ve Türkiye’nin en çok indirilen dijital klavyesi olmayı başardığını vurgulayan Demir, “TAMBU’nun akıllı klavyeler ortasında öncü ve yenilikçi araç çubuğu 17,9 milyar kere görüntülendi. TAMBU içeriği (orijinal çıkartmalar, Tivibu Gif, atasözleri, Unicode emoji, lokal temalar) 275 milyon defa keşfedilip paylaşıldı. TAMBU’nun en fazla indirildiği kentler İstanbul, Ankara ve İzmir olurken en çok, 1,2 milyon kişinin yüklediği ‘Ay-Yıldız’ teması tercih edildi. En çok kullanılan içerik ise Türk Bayrağı oldu. TAMBU uygulaması (araç çubuğu, klavye ve ana uygulama) üzerinden toplamda 45,1 milyar etkileşim sağlandı” bilgilerini verdi.

Başa dön tuşu