Tesla işvereni Elon Musk’tan kemer sıkma talimatı!

Electrek’te yer alan habere nazaran Elon Musk, çalışanlarına gönderdiği bir e-mailde Tesla’nın finansal olarak istikrara sahip olması ve dünyanın çevresel olarak daha istikrarlı bir yer haline gelebilmesi için yek yolun harekete geçmek olduğunu tabir etti.

Tesla işvereni Elon Musk’tan kemer sıkma talimatı!

Tesla CEO’su Elon Musk, ne kadar küçük olduğu fark etmeksizin bütün harcamaların incelenmesinin çok kıymetli olduğunu belirtti. Buna ek olarak maaşlar, seyahat masrafları ve kiralar da dahil olmak üzere şirketin bütün ödemeleri gözden geçirebileceği yeni bir teşebbüs başlatacağını duyurdu ve ekledi;

“Bu hayli güç, ama Tesla‘yı yine finansal olarak istikrarlı bir hale getirmek ve dünyayı çevresel olarak daha istikrarlı yapma maksadımıza ulaşabilmek için tek yol.”

Tesla lideri, şirket tarafından yapılan ödeme listelerinin onuncu sayfasını gözden geçirip imzalayacağını ve Tesla’nın yeni baş finans sorumlusu Zach Kirkhorn’un ise yapılan ödemelerin her sayfasını inceleyip imzalayacağını açıkladı.

Yaşanan gelişmenin yanında şirketin paylarındaki düşüşte ayrıyeten, Mart ayında Florida’da Tesla aracında gerçekleşen ölümcül kazada, aracın oto pilot sisteminin kazadan saniyeler evvel otomatik olarak aktive olduğu haberleri de tesirli oldu.

Oto pilot özelliğinin inançlı olduğu tarafındaki açıklamasını yineleyen Tesla’ya nazaran, dikkatli ve her an denetimi yine eline almaya hazır olan şoförlerin kullandığı vakit oto pilot özelliğinin inançlı ve oto pilotun dayanak olduğu şoförlerin, rastgele bir yardım almayan şoförlere nazaran daha güvendeler.

Başa dön tuşu