Tesla Türkiye için yeni iş ilanı açtı

Tesla’nın Türkiye’deki operasyonlarının 2022’de sona ermesi planlanıyor, lakin 2023’te süratle başlaması bekleniyor. İşte ayrıntılar:

Elon Musk liderliğindeki üretim devi, korsanlar için uzun müddettir Tesla Motors Sales and Service Limited isimli bir şirket aracılığıyla Türkiye’de faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Kemal Geçer’in Tesla Türkiye’nin lideri olduğu ve satışa sunulan ‘model’ seri arabaların birçoğunun resmi olarak Türkiye’ye getirildiği biliniyor. Şirket ayrıyeten Türkiye’de bu araçlar için süratli şarj istasyonları kuruyor.

Tesla Türkiye’deki faaliyetlerini arttıracak

Şirketin Türkiye operasyonlarını bugünün gündemine taşıyan ise burada yayınlanan yeni bir iş ilanı oldu.Şirkete şu anda kesim danışmanı, araç şefi, servis danışmanı, satış danışmanı, araç tamircisi/teknisyeni arıyoruz. Direkt olarak İstanbul Beşiktaş temel alınarak açılan reklamlardan birinde şu tabir yer alıyor:

“Tesla’nın İstanbul Servis Merkezi, yetişmiş otomotiv teknisyenleri arıyor. Tesla’da mekanik, servis operasyonlarımızın bel kemiğini oluşturuyor ve gezegenin sürdürülebilir güce geçişini hızlandırma misyonumuzu destekliyor. Şimdiye kadarki en yenilikçi aracı yaratıyoruz ve bir servis teknisyeni olarak , Müşterilerimizin birebir seviyede hizmet sunmasına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”

Kemal Geçer, esla’nın Türkiye operasyonları hakkında uzun vakit evvel açıklamalarda bulunarak sürecin Tesla’nın suratında ilerlediğini söylemişti. Hususla ilgili uzun müddet sessiz kalan Geçer’in bu açıklaması motamot şöyle:

“Türkiye için hazırlık çalışmaları Tesla’nın süratiyle devam ediyor. Lansmana kadar etkin bir satış yahut ön satış faaliyeti yok. Tesla eser ve hizmetleri sırf mağazalarımızda ve web sitemizde yer alacak.”

Tesla’nın Türkiye, İstanbul operasyonları için, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya birinci kurulacak olanlardır. Tesla’nın Türkiye macerasının ne vakit başlayacağı ise şimdi netlik kazanmadı. Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu