YouTube kötü yorumlarla mücadele etmeye çalışıyor

YouTube, spam ileti ve yorumlardan sıkılan kullanıcılara hitap edecek yeni bir özellik geliştirdi. Bu özellik, kullanıcıların 24 saat boyunca canlı yayınlar ve haber kısmından gelen yorumlar aracılığıyla spam görüntü göndermelerini pürüzler.

Dünyanın en tanınan çevrim içi görüntü ve canlı yayın platformu YouTube, yorumlarda ve sohbetlerde spam içerik bulunmasıyla ilgili sürpriz bir karar aldı. Şirket tarafından yayınlanan bir blog yazısında paylaşılan karara nazaran kullanıcılar, canlı yayınlardaki sohbet ve görüntülere yorum yapılmasını engellemek zorunda kalacak.

YouTube, spam yorumları ve sohbet bildirileri için yapay zeka kullanır. Yetkililer, yapay zekayı eğitmek için kullanılan makine tahsilinin daima çalıştığını ve otomatik filtreleme özelliğinin eskisinden çok daha güzel çalıştığını söylüyor. Hem görüntüler hem de canlı yayınlar artık daha kompakt yorumlar gösteriyor.

YouTube’da Spam yorum yapan kullanıcıları 24 saat yasaklayabileceksiniz

YouTube’a nazaran, canlı yayınların ve paylaşılan görüntülerin yorumlar kısmında arka arda spam gönderen kullanıcılar 24 saat müddetle yasaklanacak. Engellenen kullanıcılar YouTube’da görüntü izlemeye devam edebilir lakin yorum yahut bildiri bırakamaz. Bu özellik şu anda sadece İngilizce yorumlar ve bildiriler için kullanılabilir. Başka lisanlar gelecekte desteklenecektir.

Yüklenen görüntülerin ne vakit işlendiğini görebileceksiniz

Spam ileti ve yorumların yanı sıra YouTube’un içerik oluşturucular için bir yeniliği daha var. Bu yeni özellik kullanıma sunuldu ve size YouTube’a yüklenen görüntüler için süreç müddetinin varsayımı bitiş vaktini gösterecek. Bu özellik, içerik oluşturucuların görüntülerinin paylaşılmaya hazır olduğu dakikaları yahut saatleri izlemelerine imkan tanır. Olağan ki, oluşturma mühleti çözünürlüğe bağlıdır.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu