TP-Link’ten akıllı ampul: KL130

Bir müddettir akıllı konut eserleri ile meskenleri daha inançlı ve eğlenceli hale getiren TP-Link, yeni akıllı ampul modeli olan KL130’u satışa sundu. KL130, çok renkli, kolay kurulup yönetilen, sesli komut özelliği de olan bir akıllı ampul.

TP-Link’ten akıllı ampul

Çok renkli ve karartma seçeneği olan KL130, sınırsız bir kullanım imkanı sunuyor. Farklı renk ve aydınlatma imkanları sayesinde akşam yemeğinden çalışma, okuma, cümbüş üzere her farklı durum için renk ve aydınlatma ayarı oluşturmayı sağlıyor. Işığı açıp kapatmak ya da ışık seviyesini her vakit el ile ayarlama gerekmeden Kasa Smart ile farklı sahneler oluşturup, ayarları yapmak mümkün. Örneğin ışığın kısık olduğu ‘film izleme sahnesi’; renk geçişleri olan ‘parti sahnesi’; tüm ışıkların kapatılacağı ya da çok loş bırakılacağı ‘iyi geceler sahnesi’ üzere. Bu sahneleri bir kere belirleyip, daha sonra hangi sahne isteniyorsa bunu seçmek kâfi oluyor. Tüm ışıklar tek bir dokunuşla bu sahneye uygun hale getirilebiliyor. Ayrıyeten ampulün beyaz ayarını da otomatik olarak yapmak mümkün. Güneş ışığından alacakaranlıktaki doğal ışık seviyesine uyacak halde renk sıcaklığı otomatik olarak ayarlanacak formda programlanabiliyor.

Son derece kolay kurulan KL130, rastgele bir hub gerektirmiyor, direkt konutun WiFi ağına bağlanabiliyor. TP-Link’in akıllı konut eserleri için geliştirdiği Kasa Smart uygulaması sayesinde tüm ayarlar ve ampulün denetimi de çok kolay ve rahat yapılabiliyor. Android ve iOS takviyeli olan Kasa Smart uygulaması ile akıllı telefondan KL130’ü her yerden yönetmek mümkün. Konuttan uzaktayken de ışıklar açılıp kapatılabiliyor. Ayrıyeten programlama yaparak muhakkak saatlerde ışıklar kapatılabiliyor. Örneğin, çocuk odasındaki ışık her gece belirli bir saatte loş düzeye gelecek halde programlanabiliyor. Kullanımı çok kolay olan Kasa Smart uygulaması ile tüm bunlar birkaç dokunuşla yapılabiliyor.

Ses ile ışıkları yönetmek…

KL130 çok renkli ampulü ses ile denetim etmek de mümkün. Kasa Smart uygulaması, Amazon Alexa, Google Asistan ve Microsoft Cortana ile uyumlu. Bu sayede sesli yardımcı ile tüm ışıklar açılıp kapatılabiliyor ya da seviyesi ayarlanabiliyor, rengi değiştirilebiliyor. Elleri ya da parmakları kullanmak gerekmiyor.

Daha akılı mesken için farklı akıllı mesken aygıtlarının birbiri ile ahengi çok kıymetli bir husus. TP-Link bu hususta IFTTT ve Nest dayanağı sunuyor. KL130 IFTTT ya da Nest dayanağı olan akıllı konut eserleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor. TP-Link marka olmayan fakat IFTTT ya da Nest takviyesi bulunan bir aygıt ile akıllı ampulü eşgüdümlü çalıştırmak mümkün olabiliyor. Örneğin, yazın odanın ışığı açıldığında odadaki akıllı vantilatör de otomatik olarak çalışabiliyor. Ya da akıllı anahtar ile kapı açıldığında girişteki ampul otomatik olarak yanabiliyor.

A+ sınıfı bir eser olan ve kaliteden ödün vermeden daha az güç tüketen TP-Link’in yeni akıllı ampulü KL130’un tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 220 TL olarak açıklandı. 

Başa dön tuşu