Türk Telekom PİLOT’tan girişimlere 4 milyon TL destek

Girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinin, girişimcilerin ve Türk Telekom üst idaresinin katıldığı ‘PİLOT Demo Day’de, Türk Telekom’un PİLOT programı kapsamında desteklediği 7’nci periyot mezunu 9 teşebbüs, projelerini ve iş modellerini sundu.

Türk Telekom PİLOT’tan teşebbüslere 4 milyon TL destek

Türkiye’nin önder bilgi ve bağlantı teknolojileri şirketi Türk Telekom, gerçekleştirdiği ‘Demo Day’de yatırımcıları, büyümek için yatırım ve takviye arayışı içinde olan teşebbüsler ile bir ortaya getirdi. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ve Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er’in mesken sahipliğinde gerçekleşen ‘PİLOT Demo Day’de Türk Telekom’un PİLOT programı kapsamında desteklediği 7’nci devir mezunu 9 teşebbüs, projelerini ve iş modellerini iştirakçilere sundu.

Türkiye’nin birinci kurumsal teşebbüs hızlandırma programı olan PİLOT’un 7’nci periyot mezunlarının Türk Telekom’un takviyesi ile aşikâr bir düzeye getirdikleri teşebbüslerini daha da büyütmek hedefiyle projelerini sundukları ‘PİLOT Demo Day’e iştirakçiler da ağır ilgi gösterdi.

Yapay zekâ, blockchain, e-ticaret, işçi idaresi, robot yazılımlar üzere farklı alanlarda uygulamalar geliştiren teknoloji odaklı teşebbüsler AppNava, B2Metric AI, Blok-Z, Efilli, Monday Hero, Pabbler, Piple, Robomotion ve Shopi; bu yıl Türk Telekom’un teşebbüs hızlandırma programı PİLOT’u muvaffakiyetle tamamlayarak 125’er bin TL nakit takviyesinin yanı sıra iş modellerini ve tahlillerini yatırımcılara tanıtma fırsatı da buldular.

Başa dön tuşu