Türkiye Müşahit Haritası Yayınlandı

Gönüllü yazılımcılar tarafından kurulan Açık Yazılım Ağı, seçim öncesinde Türkiye çapındaki okullardaki eksik müşahitleri gösteren ve gönüllü olmanızı sağlayan bir harita yayınladı.

Türkiye, 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek seçimi heyecanla bekliyor. Tabii ki her seçimde olduğu gibi bu seçimde de sandık güvenliği büyük önem taşıyor. Tabii müşahitlere de bu konuda büyük iş düşüyor.

Şimdi de Pazar günkü seçim öncesinde Türkiye çapındaki okullardaki eksik müşahitleri gösteren bir site oluşturuldu. Site, binlerce gönüllü yazılımcının kurduğu topluluk Açık Yazılım Ağı (AYA) tarafından geliştirildi.

Harita, şehir şehir eksik müşahitli okulları gösteriyor

“secim.gonullu.io”ya ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

“secim.gonullu.io” isimli siteye girdiğinizde karşınıza bir harita çıkıyor. Bu haritada sandıkların yer alacağı okullara ulaşılabiliyor. Sağ üstten istediğiniz şehri, ilçeyi ve mahalleyi seçerek okulları bulabiliyorsunuz. Ayrıca haritadaki “Alanı Tara” butonuna tıklayabiliyor ve bölgedeki durumu görebiliyorsunuz.

Seçtiğiniz okullara bastığınızda ihtiyaç düzeyleri (Az, Orta ve Yoğun gibi) size gösteriliyor. Bunun yanı sıra “Gönüllü ol” butonu, Apple ve Google Haritalar’dan ulaşma seçeneği de sitede yer alıyor.

Başa dön tuşu