Twitter Doğrulama Sisteminde Yeni Karar Açıklandı

Twitter, geçtiğimiz günlerde Twitter Business isimli hesabından yeni bir gönderi paylaştı. Paylaşılan gönderiye nazaran “İşletmeler için Mavi” olarak bilinen “Kurumlar için doğrulama” özelliği, yakında etkinleşecek. Özelliği kullanmak isteyen kurumlar, erken erişim için müracaatta bulunduktan sonra bekleme listesine dahil edilecek. Özelliği kullanmaya başlayan bir abone, kendisi ve işletmesi için üyelik rozetleri ve işletme hesapları alacak. İşletme hesapları ve üyelik rozetleri, Twitter’ın self servis idari portalı aracılığıyla verilecek.

Duyuruya nazaran önümüzdeki hafta içerisinde müracaatlar teker teker incelenecek. İncelenen müracaatlar sonrasında sonlu bir kümeye daima erişim sağlanacak. Bu mühlet zarfında başvurmak isteyen kurumların ve işletmelerin başvurmayı ihmal etmemesi gerekiyor.

Yine Twitter İşletme hesabı üzerinden “İşletmeler için Twitter Mavisi” üzerine çalışmalar yapıldığı duyurulmuştu. Yapılan duyuruda işletmelerin Twitter’da markalarını ve kilit çalışanlarını ayırt etmelerini sağlayan yeni bir program olduğu belirtildi. Ayrıyeten bu hesapların şirket hesaplarının yanında bir kare görüleceği de duyuruda yer alıyordu.

Elon Musk sonrası birçok değişiklik ile karşılaşılan Twitter platformunda, kullanıcılar kadar işletmeleri ve kurumları da bekleyen birçok değişiklik olduğunu bir sefer daha görüyoruz. Twitter 2.0 ile birebir misyon, daha süratli inovasyon ve daha fazla şeffaflık duyurusu yapan platform, çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Bu değişikliklerin olumlu ve olumsuz tesirlerini, değişiklikler faal olarak kullanıldıkça çok daha net bir formda göreceğiz.

Tabii bu değişikliklerin yalnızca kullanıcı ya da işletmeler faydasına olmadığı aşikar. Musk, geldiği günden beri abonelik fiyatı ile de viral olarak aslında şirketin gelirini artırmayı hedeflediğini de herkese gösterdi Buna sebep olan bir başka yenilik ise kullanıcı isimlerinin satılacağının duyurusu. Platformda pasif olan birçok hesap mevcut. Bu hesapların satışı ile ayrıyeten gelir elde etmeyi planlayan platformun ise bu satış süreçlerinin ne kadar fiyat karşılığı yapacağı hala makul değil.

O vakte dek Twitter platformunda yürürlüğe giren son değişiklikleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu