Uganda Havayolları hava sahasına Hitit ile geri dönüyor

Uzun bir ortadan sonra uçuşlarını yine başlatarak, pazara güçlü bir dönüş yapmayı planlayan havayolunun teknolojik altyapısından Hitit sorumlu olacak.
Bu sene 25. yılını kutlayan Türk bilişim şirketi Hitit, Afrika’daki büyüme trendine yeni iş ortağı ile devam ediyor. Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere uzanan bir coğrafyada, 18 ülkeden 25 havayoluna teknolojik altyapı sunan Hitit’in Afrika’daki yeni iş ortağı Uganda Havayolları oldu. Şu anda Afrika’da; ortalarında Angola, Gana, Mısır, Namibya, Nijerya, Tanzanya ve Tunus’un da bulunduğu 8 ülkedeki 10 havayolu Hitit teknolojisi ile uçuyor.

Uganda Havayolları hava alanına Hitit ile geri dönüyor

Devletin sahipliğindeki bayrak taşıyıcı havayolu olan Uganda Havayolları, 1977 yılından bu yana faaliyetteydi. Finansal nedenlerle bir müddettir uçuşlarına orta veren havayolu, filosuna kazandırdığı Bombardier ve Airbus uçaklarıyla pazara güçlü bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. Firma şu an Kenya, Burundi, Kongo, Etiyopya, Ruanda, Somali, Sudan, Tanzanya, Zambia, Zimbambe ve Zanzibar’a uçuş yapıyor. Önümüzdeki yıl da memleketler arası uçuşlara başlamayı hedefleyen Uganda Havayolları teknolojik altyapısı için Crane PAX (Yolcu Hizmetleri Sistemi), Crane IBE (İnternet Rezervasyon Motoru), Crane DCS (Kalkış Denetim Sistemi), Mobile Aplikasyon tahlilleriyle Türk bilişim şirketi Hitit’i tercih etti.

Afrika’da 10 Havayolu

Bilgi teknolojileri ihracatında Afrika’nın değerli pazarlardan birisi olduğunu söz eden Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç şunları söyledi: “Uganda Havayolları Afrika pazarındaki büyüme stratejimiz dahilinde, beş yıl içindeki onuncu iş ortağımız oldu. Bir havayolunun tüm muhtaçlıklarını karşılayan yenilikçi yazılım tahlillerimizle Afrika’daki tesir alanımız büyümeye devam edecek. Hitit’in havacılık teknolojileriyle Uganda Havayolları’nın pazara güçlü dönüşüne ve büyümesine katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Uganda Havayolları’nın Ticari Yöneticisi Jenifer Bamuturaki havacılık yazılımları için tercihlerinin Hitit olduğunu belirterek kelamlarına şu halde devam etti: “Yolcu memnuniyetini üst düzeye çıkartacak, işlevsel bir rezervasyon ve biletleme sistemine sahip olmak için Hitit üzere tanınan bir teknoloji firması ile çalışmak bizim için çok kıymetliydi. Hitit’in sunduğu teknoloji ile yolcularımız vakit ve yer sınırlaması olmadan, dünyanın her yerinden ve istedikleri vakit seyahatlerini planlayabilecek ve biletlerini alabilecekler.”

Başa dön tuşu