Vivo Türkiye’deki yatırımlarını arttıracak

Geçtiğimiz günlerde Vivo V25 telefonunu Türkiye’de satışa sunmuş ve hususla ilgili bir açıklama yaptı.

Vivo, Y serisi aygıtlarını ürettiği Türkiye’de 20 milyon dolarlık bir üretim tesisi açtı. Vivo Türkiye yatırımcısı Jianhua Li’den yapılan açıklamada, markanın Türkiye pazarına ve müşterilerine yatırımlarına sürat kesmeden devam edeceğinin haberini verdi.

Bunun birinci sonucu olarak, talep arttıkça tesisin iki üretim sınırında üretim yapma kapasitesi artırılmış ve üçüncü bir üretim sınırı devreye alınmıştır. 19 Aralık’ta üçüncü üretim çizgisinin açılması kapasiteyi %35 artırdı ve 90 yeni istihdam yarattı.

Vivo’dan açıklama

Li, yeni istihdam yaratarak Türkiye iktisadına katkıda bulunmak istediklerini söyleyerek şunları söyledi:

“Türkiye akıllı telefon pazarı için çok heyecanlıyız ve tüm yatırımlarımızı buna nazaran planlıyoruz. Yakın vakitte tamamlanan yeni V25 5G ve Y serisi modellerin akabinde Türkiye’deki üretim tesisimizde yeni bir üretim sınırımız var. Tüm bu yatırımların ardında bir Türkiye için uzun vadeli plan: Kullanıcılarımıza, paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza yatırım yapmaya ve Türk kullanıcılara yüksek kaliteli, yüksek teknolojili eserler sunmaya devam edeceğiz.Cihazı teslim etmek için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu