WhatsApp’a İlginç Bir Özellik Geliyor

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıları için çalışmalarına durmaksızın devam ederek günden güne yeni özellikler çıkarmaya ve kullanıcısını heyecanlandırmaya devam ediyor.

WhatsApp’tan kullanıcılara bir yeni seçenek daha sunuyor: Android beta sürümünde ses durumu güncellemeleri özelliğini kullanıma açtı. WhatsApp artık kullanıcıları için durum aracılığıyla sesli not paylaşımları da yapabilecek.

Meta’ya ilişkin olan anlık görüşme platformu WhatsApp’ın, Android beta sürümünde kullanıcıların durum güncellemeleri aracılığıyla durum bölmesinde sesli notlar paylaşmasına imkan tanıyor. Meta iletileşme platformu olan WhatsApp, Android beta sürümünde yeni güncelleme sonrasında kullanabilecekleri Sesli Durum Güncelleme özelliğini kitlesine sunuyor ve kullanıcıların durum güncellemeleri yoluyla sesli notları paylaşmalarına imkan tanıdığını bildiriyor.

Daha evvel WhatsApp, kullanıcılarına imaj, görüntü ya da kelamlı durum paylaşımına imkan sağlıyordu lakin artık durum çok daha farklı. WABetaInfo’dan alınan bilgiler doğrultusunda WhatsApp kullanıcıları artık durum kısmında yeni çıkardığı özelliğine erişim sağlayabilecek ve bununla birlikte sesli notlarını da durum güncellemeleri olarak paylaşabilecekler. Yalnızca bu kadar da değil bundan sonra WhatsApp uygulaması, paylaşmak istediği bir ses kaydını paylaşmadan evvel silme talihine da sahip. Kullanıcılara ses kayıtları üzerinde daha fazla denetim sağlıyor.

WhatsApp’a yeni bir özellik geliyor

WhatsApp’ın bir sesli durum paylaşımı için kullanıcısına sunduğu maximum mühlet 30 saniye olarak belirlendi ve kullanıcılarının durum kısmını kullanarak paylaştıkları sesleri dinlemek maksadıyla halihazırda kullanmakta oldukları sürümlerini güncellemeleri gerekiyor. Son vakitlerin en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, durum kısmında paylaşılması planlanan sesli notların 24 saat sonra resen silinerek kaybolacağını bildiriyor.

WhatsApp hayata geçirmeye hazırlandığı bu yeni sesli not özelliği sayesinde bir farklılık daha yaparak şahsileştirilmiş ve kullanıcının kendisinin belirlediği bir kitleye sesli not durum güncellemesi yapabilecek.  WhatsApp’ın heyecanlı ve ağır bir tempo ile üzerinde çalıştığı yeni özellik, WABetaInfo tarafından kullanıcılarıyla paylaşıldı. 

Paylaşılan rapora nazaran, beta test kullanıcıları metin durumu kısmından bu yeni özelliğe erişerek sesli notları durum güncellemesi olarak paylaşılabilecek. Bu sayede WhatsApp, bir sesli notu paylaşmadan evvel kullanıcılarına daha fazla denetim sağlayabilecek.WhatsApp fotoğraf ve görüntülerde yaptığına misal biçimde, durum aracılığıyla paylaşılan sesli notlar da 24 saat sonra kaybolacak.

Durum güncellemeleri olarak paylaşılacak sesli notlar yalnızca kullanıcıların ayarladığı kapalılık ayarlarında seçtikleri bireylerin onları dinleyebilmesini sağlamak için uçtan uca şifreli olarak geliyor. Raporda, yeni özelliğin önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulacağı belirtildi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu