Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Microsoft‘un birinci olarak 4 Nisan tarihinde duyurusu yaptığı Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi tüm kullanıcılar için sunuldu. Windows 10 Sürüm 1903 olarak sunulan güncellemeyi Windows Update bölümünü ziyaret ederek gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz saatlerde Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesini kullanıma sundu. Mayıs 2019 güncellemesi ile bundan sonra Home sürümü kullanıcıları da güncellemeleri erteleme hakkına sahip olabilecek. Güncellemeleri makul bir müddetliğine erteleme yetkisi Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesinden evvel yalnızca Pro ve Enterprise sürümlerinde bulunuyordu.

Mayıs 2019 Güncellemesi ile İşlem MerkeziBaşlat MenüsüWindows Update ve Ayarlar anlamında birtakım iyileştirmeler yapılıyor. Görsel manada ise Açık Tema daha aydınlık bir arayüz sunuyor. Windows Sandbox ise güvenilmeyen uygulamalar için izole edilmiş bir ortam sağlıyor. Bu sayede sisteminiz makus hedefli yazılımlardan korunmuş olacak. Özelliğin Home olmayan sürümler için mevcut olduğunu ayrıyeten belirtelim.

Buna ek olarak Dosya GezginiTelefonunuzNot DefteriGörev YöneticisiErişilebilirlik tarafında da çeşitli geliştirmeler mevcut. Gelen güncelleme ile artık birçok sistem uygulamasını da kaldırma imkanına sahip olacaksınız.

Windows 10 Mayıs 2019 Yenileştirmesi nasıl indirilir?

1. Yol: Windows Update
✔ 
Öncelikle sol altta bulunan Başlat ikonuna tıklayın.
Başlat penceresinin alt kısmına “Güncelleştirmeleri Denetle” yazın ve yukarıda çıkacak olan Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğini seçin.
Açılan pencerede bulunan Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklayarak aygıtınız için indirilebilir durumda olan güncelleştirmeleri denetim edebilirsiniz.
Aygıtınız bu yenileştirmeyi almak için uygunsa burada Windows 10 1903 Güncelleştirmesi‘nin listelendiğini ve indirilmeye başladığını görebilirsiniz.

2. Yol: Microsoft’un Aktüelleştirme Asistanı
Windows’un son özelliklerine ulaşmanız noktasında Microsoft’un Aktüelleştirme Asistanı size yardımcı oluyor. Windows 10 Mayıs Yenileştirmesini gerçekleştirmek için burayı tıklayarak Asistan aracını indirebilirsiniz.

✔ Uygulamayı açın ve sağ altta bulunan ilerle tuşuna basın.
✔ Güncelleştirme Asistanı bilgisayarınızın özelliklerini denetim ettikten sonra indirme kademesine otomatik olarak geçecek.
✔ Bu etaptan sonra Güncelleştirme Asistanı‘nı simge durumuna küçültebilir ve dilerseniz bilgisayarınızdaki işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
✔ İndirme tamamlandığında Asistan sizi bilgilendirecektir.

Başa dön tuşu