Windows için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz güvenlik uygulamaları

Bu yazıda inançlı internetin tadını çıkarabilmeniz için fiyatsız olarak sunulan Windows programları listesi hazırladık. İşte en düzgün fiyatsız güvenlik uygulamalarının listesi!

Güvenli bilgisayar kullanımı için kullanılabilecek fiyatsız Windows programları neler? Bu sorunun yanıtını merak edenler için bir isabet liste hazırladık. Hazırlanan listede fiyat olarak kullanılabilecek hizmetler yer alıyor.

İster interneti avucunuzun içi üzere bilen tecrübeli bir kullanıcı olun, ister İnternet’te yeni olan biri olun, Windows işletim sistemli sahip bir PC’niz varsa, sistem güvenliğini tam olarak sağlandığından emin olmak için bir güvenlik programı kurmanız gerek.

Halihazırda en üst seviyede muhafaza sağlayan antivirüs programlarını tercih edebilir yahut bilgisayarınıza evvelden heyeti olarak gelen güvenlik yazılımını kullanmaya devam edebilir yahut Windows’un güvenlik yazılımı Defender’ı kullanabilirsiniz. Pekala bu seçeneklerden hangisi tercih etmelisiniz?

Günümüzde güvenlik yazılımı kullanmak günümüzde bir mecburilik haline geldi. Bilgisayar korsanları her vakit iş başındalar ve hem masaüstü bilgisayarımıza hem de taşınabilir cihazlarımıza sızmanın bir yolunu arıyorlar. Bu noktada işletim sisteminin yapısı elbette çok kıymetli fakat son kullanıcı olarak ferdî bilgilerimizi korumak için bizlerin de üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor.

360 Total Security

360 Total Security, sisteminizi sırf gerçek vakitli olarak virüslerden korumaz. Ayrıyeten, bilgisayarınızın özgün suratına geri yüklenmesine yardımcı olur. Otomatik başlayan öğeleri denetim ederek sistem başlatmayı hızlandırmak için sistem başlatma takviyesi sağlar. Sisteminizde gereksiz yer kaplayan evrakları temizleyerek sistemi rahatlatır. Tam 360 derece müdafaa sağlayan en düzgün Fiyatsız antivirüs programlarından biri, tam müdafaa derin tarama yoluyla bilgisayarlara ve harici depolama ünitelerine (USB bellek, HDD vb.) erişimi engelliyor.

Avast fiyatsız antivirus

Avast’ın her yıl geliştirip ve yenilediği fiyatsız antivirüs programı tercihiniz ortasında olmalı. Sisteminizi virüslerden, casus yazılımlardan ve Truva atlarından koruyan ve sistemli güncellemelerle en son güvenlik tehditlerini çok geç olmadan tespit eden Avast Free Antivirus’ün özelliklerini saymakla bitmez.

Derin Sistemi taraması, ziyanlı web sitelerinden karşı müdafaa, birebir ağa bağlı aygıtları tarama, bankacılık ve ödeme süreçlerinde için üst seviye muhafaza sağlayan özel tarayıcı, güvenlik tespiti üzere özelliklerden yararlanabilirsiniz.

AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free, Sistemde mana yüklemeden gerçek vakitli müdafaa sağlayan daima güncellenen ve 200 milyondan fazla faal kullanıcının tercihi. olan güvenlik programları ortasındadır. Bu program, bize harika arayüz sayesinde rahat kullanım imkânı sunuyor.

Virüs, casus yazılım ve öbür ziyanlı yazılımları engelleme toplumsal ağları denetim etme, en ziyanlı linkleri uzaktan paylaşma ortamı üzere yeteneklere sahip, her düzeydeki kullanıcı için tasarlanmış, kullanımı kolay arayüze sahip bir program. Tüm aygıtları yönetme ve taşınabilir aygıtları kullanarak PC virüslerini tarama ve temizleme

Microsoft Security Essentials

Windows 8, 8.1 yahut 10 kullanıcısı daha tesirli müdafaa sağlayan Windows Defender’dan olduğu için tercih etmeyeceğiniz bir güvenlik programı lakin Windows 7 kullanıcısıysanız o vakit yazılım devi Microsoft’un imzasıyla listenize alabilirsiniz.

Ekstra özellikler yoktur. Lakin casus yazılımlara, virüslere, rootkit’lere, bootkit’lere ve başka berbat hedefli yazılımlara karşı gerçek vakitli müdafaa sağlar. Tarama sisteminin biraz yavaş çalıştığına dikkat edilmelidir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu