Xiaomi’nin patronu Lei Jun, şirketin ilk elektrikli aracını bizzat kendisi test ediyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin gizemli birinci elektrikli araba projesi emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan görsellere baktığımızda testleri şahsen şirketin sahibi Lei Jun yapıyor.

Xiaomi CEO’su şahsen direksiyon başında

Lei Jun’un şahsen direksiyon başına geçip test ettiği elektrikli araç tekrar en düzgün biçimde kamufle edilmiş. Lei Jun aracın kış performansını ve bataryasının kuvvetli kaidelere dayanıp dayanamayacağını test ediyor üzere görünüyor. Bununla birlikte, Xiaomi’nin elektrikli arabası şimdi kesin bir dizayna sahip değil. Şirket önümüzdeki yıla kadar araca son formunu vermeyi planlıyor.

Araçla alakalı şimdiye kadar bilinen tek ayrıntı sedan coupe bir gövdeye sahip olduğu. Şirketin birinci olarak sunacağı kasa versiyonu sanırız Sedan coupe birleşimi bir dizaynla gelebilir.

Xiaomi yetkilileri ve CEO Lei Jun, aracı bu kere kış şartlarındaki batarya odaklı bir dizi teste çıkarmış. Elektrikli araçlar için bu gerekli zira kış koşulları elektrikli arabalar için bilinen en büyük sorun. Xiaomi’nin bu projeyi nitekim ciddiye aldığını gözlemlemek epeyce yeterli. Şirket tahminen de “Ucuz elektrikli araç bu türlü yapılır” diyerek piyasaya sağlam bir rakip sunabilir.

Xiaomi yalnızca Çin’de değil, tüm dünyada son derece tanınan olan bir şirket ve bu proje hakikaten çığır açan bir esere vesile olabilir.

Xiaomi’nin elektrikli araba piyasasında hakikaten potansiyeli olduğunu düşünüyor musunuz? Niyetlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu