Twitter kapanıyor mu? Bazı ofislere kilit vuruldu

Twitter bünyesinde yer alan çalışanlar toplu bir biçimde istifalarını verirken, Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, çalışanlarına bir bildiri gönderdi.

Musk, kelam konusu bu bildiride, tüm ofis binalarının bir müddetliğine kapatıldığını belirtti ve kapalılık konusunda da ihtarda bulundu. Musk tarafından gönderilen bildiride, şirket ofis binalarının çabucak kapatılacağını lakin bu durumun süreksiz olduğu aktarıldı. Bildiride yer alan bilgilere nazaran ofisler 21 Kasım Pazartesi günü tekrar açılacak.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Twitter’a karşı LoveWhereYouWorked etiketi

Şirketin yeni sahibi Musk’ın ağır performansla, uzun saatler çalışma ile ilgili çalışanlarına baskı kurmasının akabinde istifa olaylarının yaşanması da gündeme geldi. Twitter çalışanları, #LoveWhereYouWorked etiketini kullanarak platformdan tweet atmaya başladılar. Elon Musk, çalışanlarını şu kelamlarıyla uyardı:

Lütfen şirketin bilinmeyen bilgilerini toplumsal medyada, basınla yahut öbür bir yerde tartışmaktan kaçınarak şirketin siyasetine uymaya devam edin.”

Zorlu kaideleri kabul etmeyenlere tazminatları verilecek

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almasıyla gündeme gelen Elon Musk, Twitter çalışanlarına uzun saatler çalışmak zorunda olduklarını ve son derece yüksek performans sergilemeleri gerektiği aksi halde ise işten çıkarılacakları söylendi. Twitter’da çalışanların kalmak istemeleri halinde bu kaideleri kabul etmeleri gerektiği söylendi. Kabul etmek isteyenler için ise kıdem tazminatlarının verileceği bildirildi.

Elon Musk, satın almadan evvel şirkette yaklaşık olarak 7500 çalışanı vardır. Şirketin tıpkı vakitte pek birçoklarının işten çıkarıldığı öğrenilen pek çok kontratı personel çalıştırdığı aktarıldı. Kuvvetli çalışma kurallarının şuurunda olarak çalışmaya hazır olan ve bu kaideleri kabul etmeyen bireyler ise istifa etme kararı aldı.

Twitter kapanır mı?

Elon Musk, Twitter ofislerinin bir müddetliğine kapatılması gerektiğini bildirmesinin akabinde Twitter’ın kapanma ihtimalinin akılla gelmesine dair şu tweeti attı:

En uygun beşerler kalıyor, bu yüzünde fazla kaygı duymuyorum.”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu