Amazon şirketleri dünyaya açıyor

Geçtiğimiz aylarda büyük umutlarla Türkiye pazarına giren fakat bugüne kadar çok fazla bir faaliyet gösteremeyen Amazon.com.tr, artık de Türk KOBİ’leri dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor. Amazon Türkiye’den yapılan açıklamaya nazaran Türk KOBİ’ler, amazon.com.tr üzerinden istedikleri eserleri dünyaya satabilecek.

Amazon şirketleri dünyaya açıyor

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, “Bugün KOBİ’lerin büyüyerek gelişmeleri ve güçlenmeleri için yaptığımız çalışmalarla Türkiye’den Avrupa’ya ihracatı başlatıyoruz” dedi. KOBİ’ler modadan mesken eşyasına, elektronikten ferdî bakıma kadar onlarca kategoride eseri “amazon.com.tr” ile Avrupa’ya ihraç edebilecek.

Klasik perakendenin büyük oyuncularının yanı sıra Türkiye iktisadının bel kemiği mahallî işletmelerin eserleri İngiltere ve Almanya’nın da dahil olduğu 28 Avrupa ülkesi üzerinden milyonlarca faal müşteriye “amazon.com.tr” aracılığıyla ulaşacak.

E-ihracat programının hayata geçmesi ile birlikte, KOBİ’ler yalnızca “amazon.com.tr’de” yer alan kategorilerde değil, Amazon’un Avrupa’da faaliyet gösterdiği ülkelerde yer alan hoşluk, el üretimi eserler ya da otomobil aksesuarları üzere farklı kategoride birçok eser satma imkanı bulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, Avrupa’ya e-ihracatın Türk KOBİ’leri için değerli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu