Apple Watch Yarışma Planlıyor

Teknoloji devi  Apple , motivasyonu sağlamak; insanları harekete geçirmek için Apple Watch’un fitnessın kullanılmasını teşvik etmek gayesiyle Apple Watch Aktivite Müsabakası düzenliyor. Yarıştan bahsetmeden evvel Apple Watch Aktivite uygulaması nedir ondan bahsedeceğiz.

Apple Watch Aktivite Uygulaması Nedir?

Apple Watch cihazınızdaki Aktivite uygulaması günlük hareketlerinizi takip eder. Uygulama; ne kadar sıklıkla ayakta olduğunuzu, ne kadar hareket ettiğinizi ve idmanlarınızı kaç dakika yaptığınızı takip eder.

İşte yarış ayrıntıları:

Apple her zamanki üzere kıymetli tarihleri kutlamak gayesiyle bu yeni müsabakaları tasarlıyor. Önümüzdeki haftalarda başlayacak olan bu üç yeni yarışla birlikte şirket, Kalp Ayı’nı ve ve Kara Tarih Ayı’nı kutluyor.

Bu yarışlar, Apple fitness içerik abonelik verdigi Apple Fitness+ uygulamasını kullanılarak tamamlanacak. Artık bu üç yarış ne onlara bakalım:

  • Kalp Ayı Çabası: Bu yarış, 14 Şubat’a kadar geçerli sayılıyor. Yani Apple Watch’unızdaki amacınızı 14 Şubat’a kadar gerçekleştirmeniz gerekiyor.
  • Ay Yeni Yılı Gayreti: Çin astrolojisinde 2023 yılı Tavşan yılı olarak geçiyor ve buna özel olarak bu yarış yalnızca Çin’de ve öbür Doğu Asya ülkelerinde geçerli olacak. Yarış 22 Ocak – 5 Şubat ortasında 20 dakikalık bir çalışma halinde olacak.
  • Birlik Çabası:Bu gayret ise Kara Tarih Ayı için planlanmış. Müsabakaya katılan kullanıcıların bu gayret ile birlikte şubat ayında art geriye yedi gün boyunca fitness maksadını gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bu müsabakalara arkadaşlarınızı davet ederek onlarla ve öbür kullanıcılarla gayretler de edebilirsiniz. Apple, bu müsabakalarla insanlara Apple Watch’un fitness uygulamasını kullanımını arttırmayı ve insanları harekete geçirmeyi planlıyor..

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu