Elon Musk Twitter 2.0 hakkında resti çekti

Elon Musk, Twitter’da ses getirecek adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Musk, şirketi derinden etkileyecek Twitter 2.0 hakkında çalışmalara başladı. İşte ayrıntılar;

Elon Musk, bugün Twitter kullanıcılarına bir e-posta daha gönderdi. Bu e-posta ile Musk, geriye kalan tüm Twitter çalışanlarına açıkça bir ültimatom verdi. Twitter’ın geleceğini ya da yeni çağına “Twitter 2.0” olarak bakan Musk, attığı e-postaya “Yeni Twitter’ın bir modülü olmak istediğinizden eminseniz, lütfen aşağıdaki linke tıklayın” yazdığı bir temas paylaştı.

17 Kasım sonrası Twitter 2.0 ile yeni devir başlıyor

Musk’ın yeni periyot için “evet” seçeneğini tercih seçenlerden “uzun vadeli ve ağır bir çalışma” beklediği, belirtildi. E-postaya “hayır” diyenlerin 17 Kasım’dan sonra işten çıkarılacağı ve üç aylık ödenmemiş maaşlarını alacak.

Hatırlarsanız daha dün Musk’ın Twitter’da 6 yıldır çalışan bir mühendisi kovduğu açıklanmıştı. Musk, Twitter uygulamasının çok yavaş olduğunu söylemişti lakin Twitter’ın Android uygulaması üzerinde 6 yılı aşkın müddettir çalışan Eric Frohnhoefer bunun hakikat olmadığını söyledi. Bunun akabinde Frohnhoefer’ın olduğu direkt Musk tarafından Twitter’da üzerinden duyuruldu.

Bugün gördüğünüz üzere bu yalnızca bir örnek değildi. Musk, Slack Twitter akışında kendisini eleştiren çalışanları engelledi. Musk’ın Twitter çalışanları ile ortasının pek düzgün olmadığı ve tecrübeli isimlerin görüşlerini önemsemediği söyleniyor. Yeni raporlara nazaran, Twitter’a geldiğinde platform işçisinin yarısını işten çıkaran Musk, mavi tik konusunda da olumsuz sonuçlara ait ikazlara görmezden geldi.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu