Ev Almama Yemini Eden Musk Sözünden Dönmeye Hazırlanıyor

Daha önce ev almayacağına yemin eden Elon Musk’ın bir Tesla yöneticisinin evini satın almayı düşündüğü ortaya çıktı.

Elon Musk, 2020 yılında verdiği meşhur sözle “ev sahibi olmayacağını” açıklamıştı. 2022 yılında ise evinin olmadığını ve arkadaşlarının evinde koltukta yattığını ifade etmişti. Gelen son haberlere göre Musk, bir Tesla yöneticisinin evini satın almaya hazırlanıyor. 

Daha önce Airbnb’yi kuran Joe Gebbia, sonrasında da Samara adlı prefabrik ev girişimini kurmuştu. Gebbia’nın Reuters’a yaptığı açıklamada, Tesla’nın Delaware’den potansiyel taşınmasını incelemek amacıyla yönetimin kurduğu özel komiteden ayrıldığını açıkladı. Bu kararın gerekçesi olarak da Musk ve Samara’yı içeren “potansiyel bir iş anlaşması”nı gösterdi. 

Evin fiyatı 414 bin doları bulabilir

elon musk

Samara markasının ürettiği prefabrik evlerin fiyatları 269 bin dolardan başlıyor ve sonrasında da 414 bin dolara kadar ilerliyor.  Gabbia ise şimdilik işlemin beklemede olduğunu söylemekle birlikte komitedeki görevinden de ayrıldı. Tesla avukatları ise Samara ve Musk arasındaki işlemlerin herhangi bir çıkar çatışması oluşturmadığını belirtmişti. 

Gebbia ise yaptığı açıklamadaElon’un potansiyel Samara müşterisi konumunun komiteye karşı kullanılmasını istemedim, bu yüzden bu potansiyel işlemi beklemeye aldım.” ifadesini kullandı. 

Elon Musk, 2020 yılındaki açıklamasının ardından her biri birbirinden daha lüks olan beş evini satılığa çıkarmıştı. Öte yandan şarkıcı Grimes ile olan velayet davasında mahkemeye sunulan kayıtlara göre Musk’ın Teksas Austin’de bir evi bulunuyor ve şu anda orada yaşıyor. 

Elon Musk’a Açılan Son Davanın Konusu “İçeriden Ticaret” Nedir?

Elon Musk’ın Tesla ile Yaptığı 55 Milyar Dolarlık Maaş Anlaşması, Yatırımcıları Rahatsız Etti: Musk’tan Açıklama Gecikmedi

Kaynak :
https://www.businessinsider.com/elon-musk-discussed-buying-samara-tiny-home-tesla-director-report-2024-6

Başa dön tuşu